30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Siemens Gamesa, 1000. Offshore Rüzgar Türbinini Kurdu

İNGİLTERE (Enerji Portalı) – Siemens Gamesa Renewable Energy yakın zamanda yaptığı projeyle 8 yıl sonra, 1000. offshore Direct Drive rüzgar türbininin kurulumunu yaptı.

Siemens Gamesa Renewable Energy yakın zamanda British 714 MW East Anglia One projesinde türbin 51 adet daha rüzgar türbini kurduğunda, önemli bir dönüm noktasına ulaştı:

2011 yılından beri, son projeyle 1000. offshore Direct Drive rüzgar türbininin kurulumunu gerçekleştirdi.

Siemens Gamesa Offshore Direct Drive rüzgar türbini platformunun 1000 adedi, fosil yakıt enerji üretimine kıyasla 8 yıldır yaklaşık 29 milyon ton CO2’den kaçındı.

IEA: offshore rüzgar enerjisi kapasitesi 2040 yılına kadar en az 15 kat artacak.

Siemens Gamesa mühendisleri, denizaşırı sektöre 1991 yılında öncülük ederek, dünyanın ilk Danimarka’daki rüzgar santrali tesisine katkıda bulundu. O zamandan beri, Siemens Gamesa Avrupa ve Asya Pasifik’te birçok ülkede projelere sahip oldu. ABD, Japonya ve Fransa da dahil olmak üzere gelişmekte olan açık deniz rüzgâr pazarlarında yapılmış anlaşmalarla daha da genişletilmesi planlanmaktadır. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA)’na göre, offshore rüzgar enerjisi kapasitesinin 2040 yılına kadar dünya çapında en az 15 kat artarak 1 trilyon ABD dolarlık pazarı olduğuna karar verildi.

Açık deniz rüzgârındaki yirmi yıllık deneyim Siemens Gamesa’nın Direct Drive platformunu güvenli, verimli kurulum ve kolay bakım için tasarlamasına yardımcı oldu. Sektördeki en basit ulaştırma organları daha az hareketli parçaya olanak tanır. Bu, parçaların daha kolay aşınabildiği ve değiştirilmesinin maliyetli olduğu zorlu deniz koşullarında önemlidir. Ek olarak, türbinin hafif ağırlığı, kulesinde ve temelinde düşük yük etkisi sağlar. Ayrıca nakliye ve kurulum ekipmanlarında gereksinimleri daha da azaltır.

Siemens Gamesa tarafından toplanan performans verilerine göre, Direct Drive açık deniz rüzgar türbini filosu, 2011 yılında kurulduğundan beri yaklaşık 34 600.000 MWh elektrik üretti.

Kaynak: EnergyGlobal

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.