30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SIEMENS, EWF’ye Katıldığını Açıkladı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Siemens, Blockchain’in enerji sektöründeki yaygınlığını artırmayı hedefleyen EWF’ye katıldığını açıkladı.

Siemens, Blockchain’in enerji sektöründeki yaygınlığını artırmayı hedefleyen Energy Web Foundation (EWF)’na katıldığını açıkladı. 2017 yılında kurulan vakıf, enerji sektörü için düzenlemeler, operasyonel süreçler ve pazara yönelik çözümler konusunda Blockchain bazlı bir platform olma özelliğine sahip.

Siemens, organizasyonun bir parçası olarak Blockchain tabanlı geçişken  yapıya sahip enerji uygulamalarının, profesyonel kullanıcılar merkezli iş modellerinin gelişimine katkı sağlayacağını bildirdi. Bununla birlikte Siemens, dağıtık mimarideki enerji sistemleri, mikro şebekeler ve bu süreçlerin finansmanı noktasında proaktif bir destek de sunacağını açıkladı.

Siemens, şuanda müşterilerinin yeni enerji formları geliştirmelerine yardımcı olmak için Blockchain teknolojisinden faydalanıyor. Örneğin Siemens, mikro şebeke odaklı kontrol çözümleri ile Blockchain teknolojisini birleştirmek için çalışmaları yapıyor.

Şirket, fotovoltaik sistemler ile şebeke etkileşiminin de Blockchain ile kolaylaşıp yaygınlaşacağı inancına sahip olduklarını dile getiriyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.