30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


SHURA Tanıtım Toplantısı Açılış Konuşmasını Prof.Dr. Zehra Sayers Yaptı

SHURA Enerji Dönüşüm Merkezi Tanıtım Toplantısından Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Zehra Sayers SHURA ve Enerji Sektörünün gelişimiyle İlgili bilgiler verdi.

SHURA Enerji Dönüşüm Merkezinin Açılış Konuşmasını Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Zehra Sayers gerçekleştiri. Sayers; Sabancı Üniversitesi adına “SHURA Enerji Dönüşüm Merkezi’nin” açılışından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bu doğrultuda Enerjinin sürdürülebilir üretiminin yalnızca doğal yaşam alanlarımızı korumak için değil, enerji kaynaklarını korumak adına da çok önemli olduğunu vurguladı. Sayers “Elimizden geldiğince enerjinin dönüşümü için çalışmalıyız. Enerji dönüşümü bütün bunları gerektirirken çocuklarımızın iyi bir geleceğini istiyorsak bunu başarmak zorundayız. Enerji de bizim misyonumuzu küresel arenada yerine getirebilmemiz açısından çok önemli. Sabancı Üniversitesinin temel amaçlarından birisi bu.” dedi.

Sayers “Sabancı Üniversitesi yerli ve uluslararası ortaklarla iklim değişikliği ve enerji konularında yıllardır önemli çalışmalar gerçekleştirdi ve çok sayıda başarılı girişim başlattı. Aynı şekilde, karar vericiler ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını analiz odaklı özgün araştırmaları temel alarak bir araya getirme vizyonuyla SHURA girişimine de ev sahipliği yapıyor” diyerek Enerji sektörü ve potansiyeller, gelişim hakkında bilgiler verdi.

Kanalıma Abone Olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir