30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi ile BloombergNEF, Enerji Sektörünü Buluşturuyor!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi ile BloombergNEF’in birlikte düzenledikleri ‘Türkiye’nin Enerji Dönüşümünde Kısa Vadeli Yatırımları Hızlandırmak için Uzun Vadeli Çözümler’ etkinliği yarın gerçekleştirilecek.

Yarın gerçekleştirilecek ve SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Yönlendirme Komitesi Başkanı Selahattin Hakman’ın ev sahipliğini yapacağı toplantıda BloombergNEF Avrupa, Ortadoğu& Afrika Politika Analisti Katherine Poseidon ‘Türkiye Enerji Piyasasının Uzun Vadeli Görünümü‘ raporunu açıklayacak.

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nin ‘Türkiye’de Enerji Dönüşümü: Yatırımlar ve Fırsatlar’ serisinin ikincisi olan etkinlikte her yıl BloombergNEF tarafından hazırlanan ve enerji sektörünün küresel ölçekte uzun vadeli ekonomik tahminlerinden oluşan ‘Yeni Enerji Görünümü 2018′ sonuçlarına dayanan ve uzun vadeli değişimlerin Türkiye’nin elektrik sektöründeki kaynak türlerine etkisini ele alınacak. 2050 yılına kadar Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılabilecek yatırımlar ve bunun ekonomik temelli görünümü raporun ana unsurlarını oluşturuyor.

“Türkiye’nin Uzun Vadeli Enerji Planlaması Nasıl Güçlendirilir ve Yatırım Risklerinin Üstesinden Nasıl Gelinir” başlıklı oturum düzenlenecek…

Enerji sektörünün önde gelen isimlerini buluşturacak toplantıda ayrıca SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Yönlendirme Komitesi Başkanı Selahattin Hakman, Limak Enerji Grubu CEO’su Birol Ergüven, Borusan ENBW Genel Müdürü Mehmet Acarla ve Enerji Ticareti Derneği Kurucu Başkanı ve Başkan Vekili Mustafa Karahan’ın katılacağı ‘Türkiye’nin Uzun Vadeli Enerji Planlaması Nasıl Güçlendirilir ve Yatırım Risklerinin Üstesinden Nasıl Gelinir’ başlıklı oturum düzenlenecek.

Etkinlik, 09:30-13:00 arasında Tekfen Tower- Konferans Salonu (B1 Kat) Büyükdere Caddesi, No: 209, 4. Levent, İstanbul adresinde gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.