30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SHURA Enerji Dönüşüm Merkezi Toplantısında Dr.Patrick Graichen Yenilenebilir Enerji Fırsatları Hakkında Bilgi Verdi

SHURA Enerji Dönüşüm Merkezinin Tanıtım Toplantısında Agora Energiewende İcra Direktörü Dr.Patrick Graichen Açılış konuşmasında Yenilenebilir Enerji alanındaki fırsatlara vurgu yaparak Türkiyenin bu konudaki büyük potansiyelinin altını çizdi.

Almanya’nın enerji sektöründeki en önemli düşünce kuruluşu Agora Energiewende’nin İcra Direktörü Dr. Patrick Graichen konuşmasında şu görüşleri dile getirdi: “Almanya’da, küresel ölçekte enerji dönüşümüne öncülük etmeyi çok önemsiyoruz ve maliyeti hızla düşen yenilenebilir enerjinin ve verimlilik teknolojilerin faydasına da şahit olduk. Enerji dönüşümünün sunduğu fırsatları fark eden birçok devlet ve sektör arasına bu teknolojilerde yüksek potansiyele sahip Türkiye’nin yaratıcı iş dünyasının da dahil olacağını umuyorum. Almanya’da bu dönüşümü çok paydaşlı teknik çalışmalara dayanarak tartışabilmek amacıyla kurulan Agora Energiewende’nin, benzer bir yaklaşımı benimsemiş SHURA ile işbirliğini çok önemsiyorum. SHURA’nın Türkiye’nin enerji geleceği için değerli bir iş ortağı olduğuna inanıyorum” dedi.

Graichen Gelişen teknolojilere vurgu yaparak son 20 yılda inanılmaz başarılara imza atıldığını belirtti. Başta Yenilenebilir enerji kaynaklarından Rüzgar ve Solar enerjisinin maliyetlerindeki azalmadan bahseden Graichen önümüzdeki 2 yıl içinde enerji üretimin üçte ikisi yenilenebilirden sağlanacağına vurgu yaptı. Yenilenebilir enerjinin geliştiğini ve yatırımların sürekli arttığını belirterek SHURA’daki önemli konulardan birinin de enerjinin yeniden şekillenmesi olduğunun altını çizdi.

Kanalıma Abone Olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.