30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SHURA Beklenen Raporunu Açıkladı!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – SHURA Türkiye’nin ilk “Enerji Dönüşümünün Finansmanı” raporunu açıkladı. Enerji sektörü için yol haritası niteliğindeki rapor; kamu, finans kuruluşları ve yatırımcılar için başarılı finansman modelleriyle çözüm önerileri ortaya koyuyor.

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, “Türkiye’de Enerji Dönüşümünün Finansmanı” raporunu bugün sabah saatlerinde kamuoyu ile paylaştı.

SHURA’nı tanıtım için düzenlemiş olduğu toplantıyı canlı olarak izlemek tıklayınız.

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Değer Saygın,  “Geçmiş döneme bakıldığında Türkiye’de enerji dönüşümünde yıllık ortalama 3,4 milyar dolar yatırım ve yaklaşık 2 milyar dolar finansmanla önemli yol kat edildiğini görüyoruz. Önümüzdeki dönemde dönüşen ve değişen ihtiyaçlara yönelik yeni adımlar atılmasıyla bu sürecin ilerleyeceğini düşünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Kıdemli Enerji Analisti Yael Taranto ise rapora ilişkin olarak, “Türkiye’nin yatırım potansiyeli, yerel bankaların deneyimi ve enerji sektörünün gelişkinliği, dünyada ise iklim taahhütlerindeki artışla birlikte, enerji dönüşümü ihtiyaçları için finansal kaynaklara ulaşılabileceği görülüyor.” diye belirtti.

Raporu indirmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz:

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.