30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SEDAŞ: “Ülkesini Seven Herkes Dikkat Etmeli”

SAKARYA (Enerji Portalı) – SEDAŞ ile Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen “Enerji Tasarrufu” konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) işbirliği içinde olduğu kurumlar ve kuruluşlarla sosyal sorumluluk politikası gereği bir araya gelerek toplum yararına olacak çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

SEDAŞ Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ile eğitim işbirliği içinde kurum çalışanlarıyla İl Müdürlüğü konferans salonunda bir araya geldi. Sakarya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Aral’ın açılış konuşması ile başlayan eğitim semineri, SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan’ın yaptığı slayt gösterisi ile  devam etti.

Seminerde “Enerjinin verimli kullanılması” ve “Elektriğin güvenli kullanımı” ile Elektrik Dağıtım Faaliyetleri ve Satış Faaliyetlerinin Dağıtım Şirketi ve Görevli Tedarik Şirketi tarafından sürdürülmesi ve piyasanın bu yönde şekillenmesi,  elektrikteki serbest rekabet piyasasının nasıl işlediği hakkında bilgiler verildi.

SEDAŞ’tan 24 Saat Webchat Hizmeti

100 Emniyet mensubuna enerjinin tasarrufu ve verimli kullanılması konusunda yapılabilecekler hakkında basit ipuçları, elektriğin güvenli kullanımı ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. SEDAŞ’ın, Alo 186 Çağrı Merkezi ile 24 saat elektrik kullanıcılarına hizmet veren ve web sayfasından 24 saat webchat hizmeti ile bilgi verdiği söylendi. Kurumun eğitim etkinliklerini çok önemsediği belirtildi. Aynı zamanda günlük hayatın içinde aslında herkesin bildiği, duyduğu konularda farkındalık yaratmanın ve elektrik tasarrufuna dikkat edilmesini sağlamanın önemine dikkat çekildi.

“Ülkesini seven herkes dikkat etmeli”

Enerjinin verimli kullanımı sayesinde yeni enerji üretim santralları yapımına daha az ihtiyaç duyulacağı söylendi. Bu sayede hem bireylerin aile bütçesine hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacakları anlatıldı. Enerji hammaddesinde Türkiye’nin dışa bağımlılığının çok yüksek bir orana (yaklaşık yüzde 72) sahip olduğu belirtilerek, enerji tasarrufunun önemsemesi gerektiği konuşuldu. Ayrıca enerjinin verimli kullanılması konusunun ülkesini seven herkesin dikkat etmesi gereken çok önemli bir konu olduğu belirtildi.

“Bu organizasyonla hedefe ulaşıldı”

Sakarya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Aral, SEDAŞ temsilcilerine teşekkür etti. Aral: “Amacımız çalışanlarımızın eğitim seminerinde aldıkları bilgileri hayatlarında uygulanır hale getirmeleridir. Biz de bu organizasyonla bunu hedefliyorduk.  Umuyoruz ki arkadaşlarımızın hem kendileri, hem de ülkemiz kazanacak. Keşke tüm kullanıcılar bu tür eğitimleri alabilseler.” diyerek eğitimi çok faydalı bulduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.