30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SEDAŞ, SARP Projesini Başarıyla Gerçekleştirdi!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ)’nin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), onaylı AR-Ge projesi SARP başarıyla uygulandı.

SEDAŞ ve AKTEK, Microsoft’un sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens’ten yararlanarak, SARP (Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisi ile SCADA Operasyonlarında Bakım-Onarım Eğitim Uygulaması) projesini gerçekleştirdi.

SEDAŞ’ın AKTEK’le birlikte yürüttüğü Arttırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) Teknolojisi ile SCADA Operasyonlarında Bakım-Onarım Eğitim Uygulama Projesi kısa adı ile (S.A.R.P) projesi olarak anılıyor. SEDAŞ’ın SARP Projesi Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu onaylı bir araştırma geliştirme projesi.

SEDAŞ, Elektrik Dağıtım Şirketi (EDAŞ) olarak, Kocaeli Sakarya Bolu ve Düzce illerinde; güvenli, kaliteli ve güvenilir elektrik enerjisine müşterilerin sürdürülebilir erişimini sağlamaya çalışıyor.

2017 de EPDK tarafından onaylanan SARP projesinin, 14 aylık çalışma sonucunda pilot uygulaması başarı ile tamamlandı ve SEDAŞ ile Aktek yöneticileri, Microsoft’un lansmanında projeyi dünyanın farklı ülkelerinden gelen ve teknolojideki yeni gelişmeleri takip eden bilişim firmalarının yöneticileri ve bu şirketlerde Ar-Ge projelerini yöneten iş insanlarına tanıttılar.

Tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.