30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SEDAŞ ile KOÜ Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

KOCAELİ (Enerji Portalı) – Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ) ile Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) arasında teknoloji, proje, danışmanlık, eğitim, Ar-Ge, inovasyon işbirliklerini güçlendirmek amacıyla “İşbirliği İyi Niyet Anlaşması” imzalandı.

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, imza töreninde yaptığı konuşmada, işbirliğinin üniversite-sanayi işbirliğiyle sinerji yaratılmasına güzel bir örnek olacağını söyledi.

Hedeflerinin, başta kente, öğrencilere, sektöre ve ülkeye fayda sağlayacağına inandığına vurgu yapan Güven, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı da üniversitenin sanayi de her alanda paydaşlarının olduğunu belirterek, “Enerji sektöründe de SEDAŞ en önemli paydaşlarımız içinde yer alıyor. SEDAŞ ile güzel projelere imza atacağız. Bu protokol bunun başlangıcı olacak.” dedi.

Konuşmaların ardından Güven ve Fığlalı, işbirliği protokolünü imzaladı.

Protokol kapsamında, tarafların birlikte yürüteceği bilimsel ve teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları, projelerin ulusal ve uluslararası proje destek programları ve fonlarından faydalandırılması hizmetler, tarafların birlikte gerçekleştirecekleri ortak proje ve tezlerin çıktılarından oluşan makale ve bildiri çalışmaları yapılacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.