30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Seba Bioenerji Çanakkale’de Biyokütle Pelet Üretim Tesisi Kapasite Artışı Yapacak

Seba Bioenerji Çanakkale İli, Merkez İlçesi, Karacaören Mahallesi, Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi, H16c10c4a pafta, 2350 parsel numarasında kayıtlı 24.848 m2 ’lik alanda “Biyokütle Pelet Üretim Tesisi Kapasite Artışı” planlanmaktadır.

Çanakkale Organize Sanayi Bölgesinde bulunan faaliyet alanıyla ilgili olarak 2016 yılında SE-BA Orman Ürünleri Akaryakıt Nakliye İnş. Trz. Tar. Hayv. San. Tıc. Ltd. Ştı., “98 ton/gün Atık Girişli Biyokütle Pelet Üretim Tesisi” için başvuruda bulunmuş ve 29.02.2016 tarih ve E.201659 karar nolu ÇED Gerekli Değildir Belgesi alınmıştır (Bkz. Ek-3.2). ÇED Belgesinin alınması sonrasında inşaat çalışmalarını tamamlayan tesis henüz faaliyete geçmemiştir. Faaliyet sahibi, makine ve ekipmanın yüksek kapasite ile çalışmaya yeterli olacağı düşüncesi ile kapasite artışına karar vermiştir.

Planlanan proje, daha önce hazırlanmış olan Proje Tanıtım Dosyasında belirtildiği gibi 5.000 m2 ’ lik kapalı alanda gerçekleştirilecektir.

Konuyla ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürülüğü

“ÇANAKKALE ili MERKEZ, ilçesi Karacaören Mahallesi, Organize Sanayi Bölgesi,H16c10c4a Pafta, 2350 Parsel mevkiindeki Seba Bioenerji Anonim Şirketi tarafından yapılması planlanan Biyokutle Pelet Uretim Tesisi Kapasite Artısı projesi ile ilgili olarak ÇANAKKALE Valiliğimize sunulan dosyayı P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.” açıklamasını yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.