30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Schneider Electric, Yatırımcıları Siber Güvenlik Konusunda Uyarıyor!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Schneider Electric Global Endüstri İş Birimi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Herweck İstanbul’da katıldığı bir etkinlikteki konuşmasında siber güvenlik ile ilgili uyarılarda bulundu.

Innovation Summit İstanbul’da konuşan Schneider Electric Global Endüstri İş Birimi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Herweck Türkiye’nin son dönemde hem enerji alanında hem de altyapı alanında ortaya koyduğu büyük yatırımlarla stratejik önemini gittikçe arttığını ve özellikle Asya ve Avrupa arasındaki enerji transferini sağlayacak yatırımların Dünya’nın ilgisini çektiğini söyleyerek ilgi duyanların içinde siber korsanlarının da olduğunun altını çizdi.

Başkan Yardımcısı Peter Herweck, “Türkiye son dönemde dev projelere ev sahipliği yapıyor. Bunlar bölge için çok stratejik işler. Özellikle enerji projeleri Türkiye’yi Asya ve Avrupa arasında kilit bir koridor haline getirdi. Bu yatırımları yapmanın yanında başka bir nokta da enerji iletimi noktasındaki güvenlik. Bu projelerdeki veri merkezleri sürekli siber saldırı altında. Türkiye önümüzdeki dönemde siber korsanların bu konudaki en büyük hedeflerinden biri olacak” diye ifade etti.

Schneider Electric Global Başkan Yardımcısı Luc Remont da Türkiye’deki yatırım düşünceleri ile ilgili, “Bizim misyonumuz teknolojiyi ekonomiye kaynaştırmak ve güç katmasını sağlamak. Biz Türkiye’de uzun yılardır faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’ye iyi yatırımlar yaptık. Türkiye’de sürdürülebilir kalkınmaya yönelik çalışıyoruz. Türkiye pazarı büyük potansiyele sahip. Biz Schneider Electric olarak sürekli Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceğiz”  şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.