30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Schneider Electric, Kurumsal Çalışmalarına Dair Raporlarını Kamuoyu İle Paylaştı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Schneider Electric, 2019 Global Dijital Dönüşümün Faydaları Raporu’nu ve 2019 Kurumsal Enerji ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu’nu yayımladı.

Schneider Electric, 2019 Global Dijital Dönüşümün Faydaları Raporu’nu ve 2019 Kurumsal Enerji ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu’nu yayımladı.

Schneider Electric’in Kurumsal Enerji ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu, büyük kuruluşların nasıl satın alma yaptığını, talep yönettiğini, veri kullandığını, nasıl enerji verimliliği ve karbon azaltma programları geliştirdiğini ve finanse ettiğini anlamak için geliştirildi. Rapordaki bulgular GreenBiz Research tarafından yapılan bir web anketini ve telefon görüşmelerini temel alıyor.

Raporu değerlendiren Schneider Electric Başkanı ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire:

“İş liderleri gelişen enerji ortamında ve çevresinde kontrolü ele alıp rollerini dikte etmeleri gerektiğinin her zamankinden daha fazla farkındalar. Pasif bir tüketici olmak, rekabet ve operasyonel açıdan dezavantajdır. Dolayısıyla şirketler düzenlemelerden veya yetkilerden bağımsız olarak agresif bir şekilde emisyonları azaltma ve verimliliği artırma stratejileri benimsemekte ve dünya için çalışmaya ve sonuç elde etmeye çalışmaktadır. Bu nedenle Kurumsal Enerji ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu gibi çalışmalara ihtiyacımız var. Şirket olarak bu konuda bilinçli ve planlı adımlar atılmasının gerekliliğine inanıyoruz.” dedi.

Schneider Electric Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan raporda öne çıkan bulgular ise şöyle:

  • Katılanların %50’sinden fazlası enerji, karbon ve atık azaltma konusunda halka açık taahhütlerde bulunmuş ve sözlerini eyleme döken şirketler için çalışıyor.
  • Sermayeye erişim yanıltıcı bir engel olarak öne çıkıyor. Projeler ve programlar için fon edinmek, ispatlanmış yatırım getirisine ve yönetici liderliğine bağlı.
  • Şirketler çok sayıda veriye sahip ancak kaynak, kalite ve paylaşım sorunları bilginin değerini engellemeye devam ediyor.
  • Giderek daha fazla sayıda şirket, enerji, karbon ve atık azaltma konusunda halka açık taahhütlerde bulunmanın faydasını görüyor. Resmi veya düzenleyici yetkilerle olsun veya olmasın, kuruluşların içinde değişim aşılanıyor. Ankete katılan kuruluşların neredeyse %60’ı müşterileriyle, yatırımcılarıyla ve diğer paydaşlarla ortak hedeflere sahip. Katılımcıların %9’u ise bu konuda bir taahhütte bulunmayı düşünüyor.
  • Kurumların %28’i hedefleri konusunda net ve iddialılar. RE100, bilimsel temelli hedefler ve çöp sahasına sıfır atık gibi inisiyatiflere katılmış durumdalar.
  • Global kurumlar ise değişimin liderliğini üstleniyor. Birden fazla coğrafyada faaliyet gösteren şirketlerin halka açık taahhütte bulunması, yerel şirketlerden yaklaşık %10 daha fazla muhtemel görünüyor.
  • İster global ister yerel faaliyet gösteriyor olsun, Avrupa merkezli işletmeler Kuzey Amerika’daki benzerlerinden daha fazla halka açık hedefler koyuyor. Kuzey Amerika’da bu oran %58, Avrupa merkezli işletmelerde ise %65.
  • Halka açık taahhütte bulunan şirketlerin çevresel kaygıları (%59), finansal kaygılarından (%52) çok daha öncelikli görünüyor.
  • Halka açık taahhütte bulunan şirketlerin yerinde veya uzakta yenilenebilir enerji, akü depolaması ve elektrikli araçlar gibi ileri teknolojiler uygulaması daha muhtemel.

Schneider Electric Kurumsal Enerji ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilirsiniz.

Schneider Electric, Global Dijital Dönüşümün Faydaları Raporunu sundu. Rapor, Schneider Electric’in EcoStruxure mimarisini kullanan 41 ülkeden 230 projeyi baz alıyor. Son 5 yılı kapsayan raporda amaç, enerji yönetimi ve otomasyon alanında dijital dönüşümün potansiyeli hakkında fonksiyonel ve gerçekçi bir değerlendirme sunmak.

Raporun merkezinde dijital dönüşümün 12 temel iş avantajı yer alıyor. Ayrıca bu avantajlardan her biri etkin piyasa rekabeti açısından önemli üç kategoriye ayrılarak değerlendiriliyor. Bunlar; sermaye giderleri (CapEx), işletme giderleri (OpEx) ve sürdürülebilirlik, hız ve performanstan oluşuyor. Rapor, insanların yaşam ve çalışma tarzında temel değişimlere önderlik eden dört kilit sektöre odaklanıyor; binalar, veri merkezleri, sanayi ve altyapı.

Schneider Electric Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire şirketin hazırladığı rapor hakkında şunları ifade etti:

“Dijital dönüşüm şirket çapında tutarlılık ve verimlilik sunmanın tek yoludur. Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zeka ve büyük veri analizi gibi teknolojiler, şirketleri daha verimli ve yenilikçi hale getirerek rekabet avantajlarını artırıyor. Raporumuz dijital dönüşümün tam potansiyelini ortaya çıkarmak üzere bu karmaşıklığı yönetmek için şirketlerin ve kuruluşların güvenilir bir otoriteye ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. EcoStruxure™ üzerine kurulu olan teknolojilerimiz, dijitalleşmenin gücünü kullanarak müşterilerimizin daha verimli, güvenli, güvenilir, bağlı ve sürdürülebilir hale gelmelerini ve bu sayede Yeni Dijital Ekonominin liderleri olmalarını sağlıyor.”

Schneider Electric 2019 Global Dijital Dönüşümün Faydaları Raporu hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.