30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Schneider Electric, Dünyanın En Beğenilen Şirketleri Listesindeki Yerini Korudu

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Schneider Electric, Fortune tarafından belirlenen Dünyanın En Beğenilen Şirketleri 2019 listesinde geçen yılki yerini korudu. Şirket, elektronik sektöründe bu yıl da beşinci sırada yer aldı.

Schneider Electric, Fortune tarafından belirlenen Dünyanın En Beğenilen Şirketleri 2019 listesinde geçen yılki yerini korudu. Şirket, elektronik sektöründe bu yıl da beşinci sırada yer aldı. Liste, sektörlerinde en yüksek gelir elde eden ABD ve Fortune 500 şirketleri arasında yapılan anketlere dayanıyor. 3.750 yönetici, direktör ve analizcinin değerlendirmesi sonucu oluşan liste 52 sektörde en iyi performans gösteren şirketleri belirlemek için oluşturuluyor.

Listenin kriterleri ise şu şekilde; yenilikçilik, insan yönetimi, kurumsal varlıkların kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, finansal sağlamlık, uzun vadeli yatırım değeri, ürün ve hizmet kalitesi ve küresel rekabet gücü. Ayrıca insan yönetimi kriterinde, Schneider Electric yüksek puan alarak elektronik sektöründe 3. sırada yer aldı.

“Schneider Electric olarak amacımız herkes için yaşam, ilerleme ve sürdürülebilirlik amacıyla enerji ve verimlilik sağlamaktır.”

Schneider Electric İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Olivier Blum listede şirkete verilen yerle ilgili olarak, “Bu harika kuruluşlar arasında yer alıyor olmak bizi çok mutlu ediyor. Schneider Electric olarak amacımız herkes için yaşam, ilerleme ve sürdürülebilirlik amacıyla enerji ve verimlilik sağlamaktır. Global bir şirket olarak inovasyonun gezegenimiz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğuna, her yerde herkes için eşit fırsatlar yarattığına ve insanların enerjiden maksimum şekilde faydalanmasını mümkün kıldığına inanıyoruz.” diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.