Pekintaş Enerji A.Ş., 2014 yılında Pekintaş ve Schmid Grup şirketleri ortaklığı ile kurulmuş olan bir Fotovoltaik (FV) güneş paneli (modülü) üreticisidir. Schmid Group, 150 yılı aşkın geçmişi ile dünyada güneş enerjisi sektörünün öncüsü ve lider ekipman üreticisidir. Pekintaş Grubu ise Türkiye’de inşaat sektöründe önde gelen kuruluşlardan olup, özellikle endüstriyel binalarda kullanılan sandviç panel üretiminde liderdir. Pekintaş Enerji, sektörlerinde lider konumda bulunan bu iki güçlü grubun birleşmesiyle kurulmuş bir firmadır.

Schmid Pekintaş Enerji Adres: Büyükdere Caddesi No:32 Pekintaş İş Merkezi 34388 Mecidiyeköy – İstanbul
Schmid Pekintaş Enerji Telefon:
0212 2670061
Schmid Pekintaş Enerji Fax:
0212 2886044
Schmid Pekintaş Enerji Web Adresi: www.schmid-pekintas.com
Schmid Pekintaş Enerji e-mail: info@schmid-pekintas.com

Pekintaş Enerji fotovoltaik güneş paneli üretim tesisi Düzce’de 30000 m2 alan içerisinde, 8000 m2 kapalı alanda hizmet vermektedir.

Üretimde kullandığı üstün otomasyon teknolojisi ile Türkiye’de fotovoltaik güneş paneli üretiminde kalite farkı yaratmayı hedefleyen Pekintaş Enerji, projelendirmeden, anahtar teslimine kadar müşterilerine hizmet sunmaktır. Ayrıca projeleri daha kârlı bir hale getirmek için müşterilere teknik, hukuki ve mali danışmanlık da yapabilmektedir.

Pekintaş Enerji ileriki yıllarda pazar taleplerini de dikkate alarak fotovoltaik güneş enerjisi sektöründe yeni yatırımlar yapmayı planlamaktadır.