30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Şanlıurfa B.B. Güneş Enerjili Mobil Sinyalizasyon Kurdu

ŞANLIURFA (Enerji Portalı) – Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Bulvarı Emirgan yaya geçidine güneş enerjili mobil sinyalizasyon sistemi kurdu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Bulvarında yaya güvenliği ve araç yoğunluğuna çözüm bulmak amacıyla Şanlıurfa’da bir ilk olan güneş enerjili mobil sinyalizasyon sistemi kurdu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül‘ün talimatıyla yürütülen ve kentte ilk kez uygulanan mobil sinyalizasyon sisteminin ardından Atatürk Bulvarı Emirgan yaya geçidinde yaşanan karmaşa artık tarihe karıştı.

Şehir şebekesinden bağımsız…

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ekiplerince mobil sinyalizasyon sistemi sadece 2 saat içinde kurulumu tamamlandı ve devreye alındı. Mobil sinyalizasyon sistemi enerji olarak şehir şebekesine ihtiyacı duymadan tamamen güneş enerjisi olarak çalışıyor.

Kullanılan sistemin taşınabilir ve güneş enerjili olması pratik bir çözüm sunuyor. WiFi haberleşmesi ile çalışan sistem son teknoloji olup kablo tasarrufu sağlıyor. Ayrıca asfalta ve çevreye zarar vermeden pratik bir şekilde kurulan bu sistem ihtiyaç halinde tekrardan sökülebilmekte.

Muhtar Altun: Yayalar ve araç geçişleri konusunda sıkıntı yaşanıyordu

Atatürk Bulvarı Emirgan yaya geçidine konulan mobil sinyalizasyon sisteminden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül‘e ve ekibine teşekkür eden Bahçelievler Şair Şevket Mahallesi Muhtarı Ahmet Altun, “Uzun zamandan belli burada yayalar ve araç geçişleri konusunda sıkıntı yaşanıyordu. Bu sıkıntımızı Başkanımız Beyazgül’e aktardık. O da anında talimat verdi ve bu uygulamayı hayata geçirdiler. Ben mahallem adına emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.