30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Sanko Enerji, Bir Önemli Atama Daha Yaptı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Sanko Enerji tarafından Hakan Yıldırım’ın Sanko Enerji’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığı duyuruldu.

Hakan Yıldırım Sanko Enerji‘ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Halihazırda Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği Başkanı olan Yıldırım, 2019-2020 döneminde DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Enerji İş Konseyi Başkanlığı yaptı.

1998 yılında ASELSAN’da iş hayatına başlayan Yıldırım, ardından Gama Güç Sistemlerinde doğal gaz boru hatları, kombine çevrim santralleri, kömür santralleri projelerinde saha mühendisi olarak çalıştı.

Hakan Yıldırım, 2005 senesinde Siemens Türkiye’de proje yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 2018’de Siemens Gamesa Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su iken Siemens’ten ayrılmasının ardından 2018-2020 yılları arasında Kalyon Enerji Yatırım AŞ’de CEO olarak görev yaptı.

Yıldırım, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını işletme alanında Boğaziçi Üniversitesinde tamamladı. Yıldırım ayrıca evli ve iki çocuk babasıdır.

Ziya Erdem’in CEO olarak atanmasının ardından yapılan bu atama, Sanko Enerji‘nin sektörde kararlı adımlarla büyüdüğünü gösteriyor.

Sanko Enerji Hakkında

Sanko Enerji; altı hidroelektrik, iki rüzgâr enerjisi ve üç jeotermal enerji santraline yaptığı 1,5 milyar dolar yatırımla, toplam kurulu gücü 725 MW’lık kapasitesiyle yenilenebilir kaynaklardan toplam 2,7 milyar kWh enerji üretiyor. Şirket, halihazırda devam eden 200 milyon dolarlık ilave yatırımla kapasitesini 900 MW’a çıkararak yılda 3,4 milyar kWh elektrik üretmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir