30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Sanko Enerji, 121 MW’lık RES Projeleri İçin Halkı Bilgilendirecek

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Sanko Enerji, Bursa ve Çanakkale’de kurmak istediği Güney 1 RES ve Gazi 9 RES için Halkın Katılı Toplantısı düzenleyecek.

Sanko Enerji, Bursa’nın Karacabey ilçesinde 70 MW kurulu gücünde Güney 1 RES kurmayı planlanıyor. Yılda ortalama 220 milyon kWh elektrik üretmesi beklenen rüzgar enerjisi santrali projesi için gelinen aşamada Halkın Katılımı Toplantısı düzenlenecek.

Söz konusu proje için şirket tarafından Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği’nin 9. Maddesi gereğince 15 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 14:00’te Karacabey İlçesi, İnkaya Mahallesi Kahvehanesi’de gerçekleştirilecek olan toplantıya tüm yöre halkı ve ilgi duyan vatandaşlar katılım sağlayabilir.

Şirket tarafından ayrıca, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde 51 MW’lık Gazi 9 RES kurulması planlanıyor. Yılda yaklaşık olarak 239 milyon kWh elektrik üretmesi beklenen rüzgar enerjisi santrali projesi için son olarak Halkın Katılımı Toplantısı düzenleniyor.

16 Ocak 2020 Perşembe günü saat 11:00’de Bayramiç İlçesi, Köylü Köyü Kahvehanesi’nde yapılacak olan toplantıya ilgi duyan herkes katılabilir.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.