30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Sanayiciyi Elektrik Çarptı”

İSTANBUL (Eneji Portalı) – İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, BOTAŞ’ın doğalgaz fiyatına yaptığı yüzde 49,5 zam karşısında sanayicinin adeta elektrik çarpmış gibi büyük bir şok yaşadığını belirterek, şirkete kararını gözden geçirmesi çağrısında bulundu.

Bahçıvan, yaptığı yazılı açıklamada, doğalgaz fiyatına yüzde 49,5 zam kararı alan BOTAŞ’a kararını gözden geçirmesi çağrısında bulundu.

“BOTAŞ’ın doğalgaz fiyatına yüzde 49,5 gibi çok ağır bir zam yapmasını, üretim hayatımız açısından alınmış çok talihsiz bir karar olarak görüyoruz.” ifadesini kullanan Bahçıvan, BOTAŞ’ın her açıdan rasyonel olmayan bu kararını ivedilikle gözden geçirmesini, sanayi ve sanayiciler adına talep ettiklerini vurguladı.

Bahçıvan, “Eli her zaman taşın altında olan sanayicimiz, zorlu ve rekabetçi iç ve dış koşullara karşı fedakarca mücadele verirken enerjiye yapılan bu yüksek zam karşısında elektrik çarpmış gibi adeta büyük bir şok yaşamaktadır.” ifadelerini kullandı.

                                Elektrik Üretim Santrallerinin Gazına Yüzde 49,5 Zam

Gelecek hedefleri çok büyük olan Türkiye’nin bu hedeflerine ulaşmasının yolunun üretim ekonomisini güçlendirmekten, üretim hayatını öngörülebilir kılmaktan geçtiğinin altını çizen Bahçıvan, şunları kaydetti:

“Öngörülebilir bir üretim hayatına en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde BOTAŞ’ın paydaşlarına haber vermeden, ön bir duyuru yapmadan, adeta keyfiyeti çağrıştıran, çağdaş yönetişim anlayışıyla bağdaşmayan bir yaklaşımla aldığı bu baskın zam kararı, ekonomik gerçeklerimizle bağdaşmadığı kadar, akıl ve vicdanla da uyuşmamaktadır. BOTAŞ’ın, her açıdan rasyonel olmayan bu kararını ivedilikle gözden geçirmesini, sanayimiz ve sanayicimiz adına talep ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.