30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Aydınlatma Sektörü İçin Harekete Geçti

ANKARA Enerji Portalı) – Aydınlatma sektöründe fiyat rekabetiyle birlikte ürün kalitesinin de hızla aşağıya çekilmesinin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı harekete geçti.

Aydınlatma sektöründe fiyat rekabetiyle birlikte ürün kalitesinin de hızla aşağıya çekilmesinin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı harekete geçti. Ankara Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından Ankara’da faaliyet gösteren aydınlatma firmalarına bir mesaj gönderilerek aydınlatma sektöründe yer alan firmaların temsilcileri 30 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek toplantıya davet edildi.

Ankara Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nde İl Müdürü Vehbi Konarılı başkanlığında 30 Kasım 2018 Cuma günü, saat 15:00‘te düzenlenecek toplantıda; yapılacak denetimler, idari yaptırımlar ve sektörle ilgili konular hakkında bilgilendirmeler yapılacak.

Aydınlatma sektöründe üretim ya da ithalat yapan firmalara güvenli ürün denetimleri başlıyor…

Aydınlatma sektöründe üretim ya da ithalat yapan firmalara güvenli ürün denetimleri başlıyor. Bakanlık tarafından yapılan denetimlerin sonucunda güvensizliği tespit edilen ürünle ilgili olarak piyasaya arzın yasaklanması, piyasaya arz edilmiş ürünlerin toplanması, ürüne ilişkin güvensizliğin üretici tarafından giderilmesi, ürünün üretici tarafından güvenli hale getirilmemesi veya ürünün güvenli hale getirilmesinin imkansız olduğu durumlarda, taşıdıkları risklere göre kısmen veya tamamen bertaraf edilmesine yönelik gerekli tedbirler alınıyor.

Kaynak: Aydınlatma Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.