30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Samsung Electronics, Ambalajlarında Plastik Yerine Çevre Dostu Malzemeler Kullanacak!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Samsung Electronics, bu yıl plastik ambalaj malzemelerini kağıt ve doğal olarak sürdürülebilir diğer maddelerle değiştirmek için adımlar atmaya başlayacağını duyurdu.

Samsung Electronics ürün ambalajlarını yenilemek için tasarım ve geliştirme, satın alma, pazarlama ve kalite kontrol birimlerindeki kişilerden oluşan bir ekiple yenilikçi ambalaj fikirleri üretmeye başladığını duyurdu. Şirket, 2019’un ilk yarısından itibaren, mobil telefonlar ve tabletlerden ev aletlerine kadar tüm mevcut ürün ve aksesuarlarında kullanılan ambalajlar, geri dönüştürülmüş/biyolojik bazlı plastik ve kağıt gibi doğal olarak sürdürülebilir malzemelerle değiştirmeyi planlıyor.

Şirket, döngüsel ekonomi politikası gereği önümüzdeki yıl içinde yalnızca ormancılık girişimleri tarafından onaylanan kağıt ambalaj malzemelerine geçmek için orta vadeli bir plan uyguluyor. Şirket yetkilileri, 2030 yılına kadar 500 bin ton geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı ve atık haline gelen 7,5 milyon ton ürün toplamayı hedefliyor.

Samsung Global Müşteri Memnuniyeti Merkezi Başkanı Gyeong-bin Jeon yeni üretim metodu ile ilgili şöyle konuştu, “Samsung Electronics kaynakların tükenmesi ve plastik atıklar gibi günümüzün çevresel sorunlarına çözüm sağlamak için adımlar atıyor. Kaynakları yeniden kullanmaya ve ürünlerimizin neden olduğu kirliliği en düşük seviyeye indirmeye kararlıyız. Maliyetlerin yükselmesine neden olsa bile doğal olarak daha sürdürülebilir malzemeler kullanmaya devam edeceğiz.”

Samsung Electronics’in yeni uygulamalarından bazıları şöyle olacak:

  • Mobil telefon, tablet ve giyilebilir ürünleri tutan tepsilerde plastik yerine kâğıt hamurundan kalıplar, aksesuarları saran örtülerde ise doğayla dost malzemeler kullanacak.
  • Telefon şarj cihazı tasarımını da yenileyecek. Parlak dış görünümün yerini mat bir kaplama alacak ve plastik koruma filmleri de kaldırılacak. Böylece plastik kullanımı azaltılmış olacak.
  • Ambalajlarda ve kullanıcı kılavuzlarında 2020’ye kadar kâğıt yerine yalnızca Orman Yönetim Konseyi (Forest Stewardship Council), Orman Sertifika Planına Destek Programı (Programme for the Endorsement of Forest Certification Scheme) ve Sürdürülebilir Ormancılık Girişimi (Sustainable Forestry Initiative) gibi çevre kuruluşları tarafından onaylanan fiber malzemelere geçmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.