Sader İç ve Dış Ticaret İlk Kez, 1996 Haziran ayında Sadettin ERSOY tarafından SADER ENERJİ SANAYİ ve TİCARET adıyla Ankara’da Büyük Sanayi Sitesinde kurulmuştur.

İlk başlarda ana faaliyet konusu EAS marka Araç Aküleri, Stasyoner Aküler ve Traksiyoner Akülerdi. EAS Akülerinin Ankara Bölge Distribütörlüğü ile ağırlıklı olarak toptan bazda, bağlı bayilere ve resmi kurumlara ürün temin edilmekteydi. Aynı yıllarda ayrıca Kuru Tip Akü ve yakın ürünler Redresörler ve UPS satışı da yapılmaya başlandı.

Kuru tip akü konusunda ilk başta farklı ithalatçı firmalardan ürün tedarik ediliyordu. 1997 yılında Japon GS firmasından ilk ithalat yapıldı. 1998 yılında B.B. BATTERY ‘nin Türkiye Distribütörlüğü alındı. 2000 yılında EAS’ın fabrikasını kapatmasıyla araç aküsü satışından çıkıldı.

SADER, kuruluşundan itibaren sektörün ihtiyaçlarının doğru olarak belirlenmesine çok önem vermiştir ve bu doğrultuda müşteri memnuniyetini en önemli ve korunması gereken bir olgu olarak görmüştür. Bu olgunun sürekli kılınması için, her zaman kaliteli ürün satışına özen gösterilmiştir. Kaliteli ürünün en uygun fiyata ve sürekli olarak temin edilebilir olması için çalışmıştır. Bu temel düşünce sebebiyle SADER’in iş kapasitesi her geçen yıl bir önceki yıla göre daha da gelişmiştir.

2003 Yılında firmamız SADER İÇ ve DIŞ TİC. LTD.ŞTİ. adını aldı. Artık Türkiye çapında büyük projeler alınmakta ve anahtar teslimi işler yapılmaktaydı. Türk Telekom, Siemens, Schneider Elektrik, Alcatel, Aselsan, TSK, önemli müşteriler arasındaydı.

İstanbul piyasasında daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 2004 yılında Perpa’da İstanbul Şubesi açıldı. Mevcut yerin zaman içinde yetersiz kalmasıyla 11.Katta satın alınan üç katlı kendi yerine taşındı. Daha sonra buranın da yetersiz kalmasıyla 2014 yılı başında Ümraniye/Dudullu’da inşa edilen kendi müstakil binasına taşınmıştır.

Giderek artan iş hacmiyle, Ankara’daki mevcut işyeri de yetersiz kalmaya başlamıştı. Mevcut yerde toplam 4 ayrı işyeri kiralanmıştı ancak bu durum hem verimli çalışmayı engelliyor hem de toplamda yetersizdi. Müstakil bir yer ihtiyacı kendini hissettiriyordu.
2006 yılında Gersan Sanayi Sitesi’nden (İstanbul yolu üzerinde) bir arsa satın alındı ve 2007 yılında da üzerine müstakil bina inşasına başlandı. 2008 yılında 5 katlı müstakil yeni iş yerine taşınıldı. Müşterilere daha kaliteli hizmet verebilmek ve stok kapasitesini arttırmak amacıyla 2017 Temmuz ayında Ankara Etimesgut’ta yaptırılan 3.200 bin metrekarelik müstakil yeni binasına taşınıldı.

SADER, bugün tamamı kendi mülkü olan depolarında ortalama günlük stok seviyesi 100 bin adet akü civarındadır.

Temel hedefimiz; en iyi kalitedeki ürünleri en iyi fiyata ve zamanında müşterilerimize sunmaktır. Bunu yaparken değişen piyasa koşullarına göre sürekli dinamik kalmak temel amacımızdır. 2014 yılı Ocak ayı içinde ISO9001-2008 belgesi almaya hak kazandık. ISO standardını tüm şirket içinde ve hizmetlerimizde tam anlamıyla uygulamak kararındayız.

Sader İç ve Dış Ticaret Adres: Bahçekapı Mah. Fen İşleri Cad.  Bina No:4/A – 1 06797  Etimesgut  Ankara / TÜRKİYE
Sader İç ve Dış Ticaret Telefon: 0312 2565353
Sader İç ve Dış Ticaret  Fax: 0312 2560006
Sader İç ve Dış Ticaret  Web Adresi: www.sader.com.tr
Sader İç ve Dış Ticaret e-mail: info@sader.com.tr