30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Sadece Rüzgar Enerjisi Kullanılarak Bin Metrik Ton Yeşillik Üretilecek

DANİMARKA (Enerji Portalı) – Danimarka’da yerel olarak yılda 1.000 metrik ton yeşillik üretecek tesiste sadece rüzgar enerjisi ile enerjisini sağlayacak.

Kopenhag’ın eteklerinde geliştirilmekte olan yeni bir dikey kapalı çiftlik, yakında yerel olarak yılda 1.000 metrik ton yeşillik üretecek. Danimarkalı yeni kurulan Nordic Harvest ve Tayvanlı teknoloji şirketi YesHealth Group arasındaki bir işbirliği ile geliştirilen çiftlik, mahsullerin kış aylarında, aksi takdirde ithal edilmesi gerekecek olan kapalı alanlarda yetiştirilmesine izin verecek.

Şirketlerin yeni tesisi, çoğu kapalı çiftlikte kullanılan bir teknoloji olan hidroponik kullanacak. Bu, bitkilerin az su ile büyümesine izin verir ve herhangi bir böcek ilacı kullanılmasını gerektirmez.

Danimarka'nın Rüzgar Enerjili Dikey Çiftliği Yılda 1 Bin Ton Yeşil Üretecek

Ayrıca bu çiftlik çiftlik 75.000 fit kareden (6.967 metrekare) daha büyük olacak ve sadece rüzgar enerjisiyle çalışacak. Çiftliğin çalışan bölümlerinin çoğu otomatik olduğundan işçilik maliyetleri de düşük olacak.

YesHealth Group, son on yılda çiftliğin elektrik taleplerini azaltmak için olabildiğince verimli olacak şekilde kendi LED ışıklarını geliştiriyor. Şirket, ürünlerinin başlangıçta yüksek fiyatlandırılacağını ve teknoloji daha verimli hale geldikçe fiyatların düşeceğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir