30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Rüzgar Enerjisi Yatırımcı Rehberi” Kullanıma Açıldı

ANKARA (Enerji Portalı) – TÜREB, rüzgar enerjisi yatırımları hakkında tüm işlemlerin detaylarının yer aldığı “Rüzgar Enerjisi Yatırımcı Rehberi”ni kullanıma açtı.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), rüzgar enerjisi yatırımlarında; proje geliştirme, önlisans, lisans, Bakanlık kabulü ve işletme süreçlerinde yatırımcının karşılaştığı izin, ruhsat gibi tüm iş ve işlemlerin detaylarının yer aldığı “Rüzgar Enerjisi Yatırımcı Rehberi” çalışmasını internet sitemizde sektör paydaşlarının bilgisine sundu.

Güncel mevzuat ve işleyişe göre, RES proje yatırımlarında izin süreçlerine ilişkin detaylı bir şekilde hazırlanan “RES Yatırımcı Rehberi”nde genel iş akışını görmek için “Süreç Akış Diyagramı”na tıklamak yeterlidir. Bu menüde yatırımda içinde bulunulan dönemin seçilmesi ile iş ve işlemlere ilişkin genel resim görülebilecek.

“Süreç Akış Diyagramları”, ön bilgi amaçlı olup, buradaki aşamalardan her biri için hazırlanan künye dokümana ulaşmak için “Süreç Aşamalarının Detayları” menüsünden, kurumsal kullanıcılar için tanımlanan şifre kullanılarak ilgili alt aşamaya girmek gerekiyor.

Rüzgar Enerjisi Yatırımcı Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.