30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Rüzgar Enerjisi Santrali İhalesinde Rekor Teklif Geldi

ABD (Enerji Portalı) – ABD’de yaklaşık 4 bin 100 MW’lık rüzgar enerjisi santrali için yapılan ihaleye 405,1 milyon dolarlık rekor bir teklif verildi.

ABD’de gerçekleştirilen ihalede Equinor Wind US LLC, Mayflower Wind Energy LLC ve Vineyard Wind LLC şirketleri rüzgar enerjisi santralleri için ayrı ayrı 135’er milyon dolarlık teklifte bulundu. Üç şirket yaklaşık 4 bin 100 MW’lık rüzgar enerjisi santrallerinin (offshore) kurulması için yapılan ihaleye 405,1 milyon dolarlık bir teklif sunarak rekor kırdı. Bu rakam, yenilenebilir enerjiye yönelik artan ilginin ve yatırımcı güveninin bir kanıtı olarak görülüyor.

Tam olarak faaliyete geçmeleri halinde Massachusetts’teki santraller yaklaşık 4 bin 100 megawatt rüzgar enerjisi üretebilecek. Bu da yaklaşık 1,5 milyon hanenin gereksinimini karşılayabilecek bir potansiyel.

Rüzgar enerjisi santrallerinin inşa edileceği lokasyon ABD’nin doğu kıyılarındaki enerjiye aç kentlerine hizmet sunmaya elverişli ve aynı zamanda devletin yenilenebilir enerji satın alma talebini de karşılamış olacak. Ülkenin ilk rüzgar santrali 2016 yılında Rhode Island yakınlarında kurulan 30 MW kapasiteli bir tesisti…

Analistler ABD rüzgar enerjisi ihalesine yönelik bu ilginin şimdiye kadar benzerinin görülmediğini belirtiyor…

Kaynak: Fortune Turkey

İlmen Beldesi Sulamada Rüzgar Enerjisinden Yararlanacak!

Zonguldak RES Projesinin ÇED Raporu Komisyon Tarafından Kabul Edildi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.