30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Rusya’nın Rüzgar Enerjisi Pazarı İçin Yeni Bir İşbirliği Yapıldı

RUSYA (Enerji Portalı) – Rus elektrik motorları üreticisi Ruselprom, Rus pazarında Siemens Gamesa’nın rüzgar türbinleri üretmek ve tedarik etmek için açılan ihaleyi kazandı. Siemens Gamesa ile Ruselprom, Rusya rüzgar enerjisi pazarında artık işbirliği yapıyor.

Rus elektrik motorları üreticisi Ruselprom, Rus pazarında Siemens Gamesa’nın rüzgar türbinleri üretmek ve tedarik etmek için açılan ihaleyi kazandı. Jeneratör üretme konusunda oldukça deneyimli olan Ruselprom Siemens Gamesa’nın ihtiyaçlarını iyi derecede karşılayabiliyor. Siemens Gamesa ile Ruselprom, Rusya rüzgar enerjisi pazarında artık işbirliği yapıyor.

Siemens Gamesa’nın rüzgar türbini filosu için Ruselprom’un jeneratör üretmesi konusunda iki şirket geçtiğimiz günlerde bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, Siemens’in yenilenebilir enerji ihalelerinde kazanılan projeler için yerli içerik gereksinimlerine karşılamak için atmış olduğu bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu anlaşma ile Siemens Rusya pazarından hedeflediği kadar pay alma imkanına biraz daha yaklaşmış oldu.

Siemens Gamesa, ilk siparişini Ekim ayında 90 MW’lık Azovskaya projesinden almıştı. Bu projenin, 291 MW’lık iki rüzgar çiftliği anlaşmasının bir parçası olduğu biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.