30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Rusya ile Enerji Alanında Yeni Projeler Başlayabilir

RUSYA (Enerji Portalı) – Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhuriyet’in 95. Yılını kutlama amacıyla telgraf gönderdi. Medyedev telgrafta, enerji alanında ortak projelerin başlatılabileceğinin mesajını verdi.

Rus Başbakan Medvedev, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama telgrafı gönderdi.

Medvedev telgrafında, Rusya ve Türkiye’nin, dostluk ve iyi komşuluk ilişkileriyle birbirine bağlı olduğunu ifade etti.

Rus Başbakan: “Ülkelerin ticari-ekonomik, bilimsel, teknik, kültürel ve insani alanlardaki işbirliği önemli ölçüde güçlendi. Hükümetlerimiz üzerinden yaptığımız koordineli çalışmaların işbirliğimizin her alanda genişlemesine ve enerji, altyapı, sanayi gibi alanlarda yeni projelerin başlatılmasına yardımcı olacağına inanıyorum.” ifadesini kullandı.

Rusya lideri Putin de, Erdoğan’a Cumhuriyet Bayramı için gönderdiği telgrafta, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının henüz ilk yıllarında ülkelerimiz arasında dostluk ve iyi komşuluk ilişkilerimizin temeli atılmıştır” ifadelerini kullandı.

Rus Lider şu şekilde devam etti: “Moskova ile Ankara şu andaysa tüm alanlarda yapıcı işbirliklerini başarılı bir biçimde geliştiriyor. Hem iki ülkenin vatandaşları hem de tüm Avrasya’nın çıkarına olacak şekilde güncel bölgesel ve uluslararası sorunların çözümünde etkili bir biçimde işbirliği yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.