30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Rusya, Enerji Süper Gücü Olmaya Devam Edecek”

RUSYA (Enerji Portalı) – Dünya Enerji Konseyi Genel Sekreteri Christoph Fry, uluslararası enerji endüstrisi hangi ülkede gelişmeye başlarsa başlasın Rusya’nın enerji süper gücü olmaya devam edeceğini belirtti.

Uluslararası enerji alanında kar amacı gütmeyen en büyük kuruluş olan Dünya Enerji Konseyi, aralarında Rusya ve Türkiye’nin de bulunduğu 94 ülkenin 3 binden fazla enerji şirketinin çıkarlarını temsil eden Dünya Enerji Konseyi Genel Sekreteri Christoph Fry, uluslararası enerji endüstrisi hangi ülkede gelişmeye başlarsa başlasın Rusya’nın enerji süper gücü olmaya devam edeceğini belirtti.

Fry, “Rusya’nın muazzam imkânlara sahip bir ülke olduğunu düşünüyorum. Enerji endüstrisi ne şekilde değişirse değişsin, Rusya enerji süper gücüdür ve öyle olmaya devam edecek.” diye konuştu.

“Rusya, dünyaya yenilenebilir enerji alanının geliştirilmesi ile ilgili yeni teknolojiler sunabilir.”

Rusya’nın doğal kaynaklar ve yenilenebilir enerji kaynakları bakımından zengin bir ülke olduğunu kaydeden Fry, bunun yanı sıra bu alandaki muazzam rekabete rağmen dünyaya yenilenebilir enerji alanının geliştirilmesi ile ilgili yeni teknolojiler sunabileceğinin altını çizdi.

Kaynak: SputnikNews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.