30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Rusya, ABD’nin Kaya Gazı Hamlelerinden Tedirgin

RUSYA (Enerji Portalı)–  Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak’ın ve Bakan Yardımcısı Pavel Sorokin, enerji politikaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Rusya’nın Tümen kentinde düzenlenen Doğal Gaz ve Petrol Forumu’nda doğal gaz piyasalarındaki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rusya Enerji Bakanı Yardımcısı Pavel Sorokin, Rus gazının rekabetçi kalabilmesi için gerekli araçlara sahip olduklarını ifade etti.

“ABD’nin kaya gazı üretimi gelecekte Rus gazının fiyatı üzerinde baskı kuracak.”

Konuşmasında doğal gazın gelecek 50 ila 70 yıl boyunca Rus ekonomisinin “ana sütunlarından” biri olacağını vurgulayan Sorokin, Rus gazının rekabetçi kalabilmesi için gerekli araçlara sahibiz ancak ABD’nin kaya gazı üretimi gelecekte Rus gazının fiyatı üzerinde baskı kuracak. Bu bir gerçek. ABD’nin kaya gazı üretimi gelecekte Rus gazının fiyatı üzerinde baskı kuracak.” değerlendirmesinde bulundu.

Rusya’nın enerji sektöründe yüksek teknolojik kalkınma seviyesinin sürdürebilir olması gerektiğini anlatan Sorokin, “Ayrıca yatırımcıları destekleyecek mali düzenlemelerin de yapılması gerekiyor.” dedi.

“OPEC’in çalışamları küresel piyasalarda olumlu bir etki oluşturuyor.”

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak ortak Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) çabalarının küresel petrol piyasalarında kalıcı ve olumlu bir etki oluşturduğunu belirterek, “OPEC ortaklığı ile dayanışmayı daha da güçlendireceğinden eminiz.” dedi.

Bakan Novak, daha önce OPEC ve OPEC dışı bazı ülkeler arasındaki petrol üretim kısıntısı anlaşmasına yönelik görüşmelerin sürdüğünü söylemişti.

Kaynak: Star

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.