30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Rusya, 314 MW’lık Yenilenebilir Enerji İhalesi Düzenledi

RUSYA (Enerji Portalı) – Rusya, 314 MW’lık yenilenebilir enerji ihalesini gerçekleştirdi. İhalenin rüzgar enerjisi kapasitesini kazanan İtalyan enerji şirketi Enel oldu.

İtalyan enerji grubu Enel SpA’nın yerel iştiraki (BIT: ENEL) Salı günü yaptığı açıklamada, en son Rus yenilenebilir enerji ihalesindeki rüzgar santrallerinden 71,25 MW kapasite kazandığını açıkladı.

Enel, Rus hükümetinin 78,1 MW rüzgar enerjisi, 229,8 MW mini hidroelektrik enerji ve 5,6 MW güneş enerjisinden oluşan toplam 314 MW’lık bir yenilenebilir enerji kapasitesini ihale ettiğini belirtti.

PJSC Enel Russia, Rodnikovsky rüzgar enerjisi santrali (RES) için yaklaşık 90 milyon Avro (101,8 milyon ABD Doları) yatırım yapacak. Tesisten üretilen elektrik ise kapasite ödemeleriyle desteklenerek Rusya toptan satış piyasasında satılacak.

Stavropol bölgesinde, Enel Green Power’ın geliştirilmesinden ve yapımından sorumlu olacağı RES’in 2024 yılında faaliyete geçmesi ile yılda yaklaşık 220 GWh üretim yaparak 180.000 ton CO2 salınımının önüne geçilmesini sağlayacağı ifade edildi.

Son gelişmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.