30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Ruhani: “İran, Türkiye’nin Uzun Vadede Enerji İhtiyaçlarını Karşılayabilir”

İRAN (Enerji Portalı) – İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, geçtiğimiz hafta Türkiye’ye geldi. İran lideri, Türk hükümet yetkilileri ve İşadamları ile görüşmeler gerçekleştirdi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, geçtiğimiz hafta Türkiye’ye geldi. İran lideri, Türk hükümet yetkilileri ve İşadamları ile görüşmeler gerçekleştirdi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran ve Türkiye’nin işadamlarından oluşan bir toplantıda yaptığı açıklamada, İran’ın Türkiye’nin uzun vadede enerji ihtiyaçlarını karşılayabileceğini ifade ederek, “İyi yönetimle yaptırımları bir fırsata dönüştürerek İran ve Türkiye ekonomilerini birbirine bağlayabiliriz.” dedi.

“Türkiyeli yatırımcıların İran enerji piyasasında yatırım yapmaları için gereken koşulları temin edebiliriz.”

Uluslararası yasalar ve halkların çıkarları dışında hiçbir gücün İran-Türkiye ekonomik ilişkilerini etkilememesi gerektiğini kaydeden Ruhani, “Tercihli ticaretten serbest ticarete doğru hareket etmeliyiz. Ayrıca Türkiyeli yatırımcıların İran enerji piyasasında yatırım yapmaları için gereken koşulları temin edebiliriz.” diye belirtti.

“İki ülkenin işbirliği ile terörün kökünü kazıyabiliriz.”

İran ve Türkiye’nin işbirliği yaparak yabancı güçlere bölgenin güvenliği hakkında karar alamayacaklarını gösterdiklerini vurgulayan İran Cumhurbaşkanı, iki ülkenin işbirliği ile terörün kökünü kazıyabileceklerini de dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.