30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Putin, Sırbistan’ı Türk Akım’a davet etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün yaptığı açıklamada, Sırbistan’ın Türk Akım gaz boru hattı projesine katılması halinde, önemli bir geçiş ülkesi haline geleceğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,  yaptığı açıklamada, Sırbistan’ın Türk Akım gaz boru hattı projesine katılması halinde, önemli bir geçiş ülkesi haline geleceğini söyledi.

Putin, Rusya’yı ziyaret etmekte olan Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandar Vucic ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada “Gelecek dönemlerde Sırbistan, Rus gazı için yalnızca önemli bir pazar olmakla kalmayıp ayrıca önemli bir geçiş noktası haline de gelebilir. Bunun için Gazprom tarafından yürütülmekte olan Türk Akım enerji boru hattı projesine Sırp ortaklarımızın da dahil olması değerlendirilmektedir” ifadelerini kullandı.

Putin, Rusya’dan Sırbistan’a aktarılan gaz miktarının 2022 yılına kadar 3.5 milyar feet küp seviyesine ulaşacağını belirtrti ve “İlişkilerimizin gelişmekte olduğunu söylemekten memnunum, her şeyden önce ekonomik alanda böyle oluyor. Ticaret büyümeye devam ediyor aynı şekilde direk yatırımlar da artıyor” ifadelerini kullandı.

borsagundem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.