İSTANBUL (Enerji Portalı) – Business Management Institute (BMI) tarafından hazırlanan Proje Yönetimi eğitim programı ile proje yönetimi yaklaşımı ve projelerde başarılı sonuçlar almak için gerekenler konusunda katılımcıları bilgilendirmeyi ve temel yetkinlikleri kazandırmayı amaçlanmakta. Online Eğitim Programı 9-10 Ekim’de!

Proje Yönetimi konusunda dünya çapında geçerli olan Project Management Professional (PMP) Sertifikası iş dünyasında kariyer basamaklarını çıkmak için çok önemli bir rol oynuyor. Gün geçtikçe iş dünyasında artan rekabet ortamı alanında uzman olan kişilerin tercih edilmesine sebep oluyor.

Yalnızca iyi bir öğrenim görmenin, yabancı dilleri bilmenin her zaman yeterli olmadığı kariyer hedefleri için çok daha iyi bir donanıma sahip olunması bekleniyor. Bu da çalışanların kariyerlerinde yükselmek için alanları için gerekli olan belli niteliklere sahip olmasını zorunlu kılıyor.

Özellikle mühendislik ve benzeri alanlarda çalışanların sahip olmasının beklendiği bu sertifika, firmalar için ortak bir metodoloji ve terminoloji sağladığı için her geçen gün daha da fazla popüler olmaktadır.

“Proje Yönetimi Uzmanlık Programı”

Türkiye’nin lider iş okulu Business Management Institute (BMI), covid-19 salgını sebebiyle aldığı önlemler doğrultusunda Ocak 2021’e kadar tüm eğitim programlarını online olarak gerçekleştirmeye karar verdi. Bu doğrultuda, daha önce düzenlediği “Proje Yönetimi Uzmanlık Programı” eğitimini de online ortama taşıdı.

BMI’ın hazırladığı eğitim programı,

>> Proje yönetimi yaklaşımı ve projelerde başarılı sonuçlar almak için gerekenler konusunda katılımcıları bilgilendirmeyi ve temel yetkinlikleri kazandırmayı ve
>> Aynı zamanda PMI tarafından yapılan PMP (Project Management Professional) sınavını başarıyla geçebilecek katılımcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Eğitim aynı zamanda PMI sertifika yenilemeleri için 16 PDU (profesyonel gelişim puanı) sağlamaktadır. İçerik  bir sertifika hazırlık kursu olarak tasarlanmamıştır, ancak PMP® sınavı ile  yakından eşleşir. Proje yönetimi eğitimi için Türkiye’nin en çok tercih edilen eğitim kurumlarından biri olarak ön plana çıkan BMI, pandemi döneminde zamanını değerlendirerek PMP Sertifikasını almak isteyen iş dünyası profesyonellerinin katılımını bekliyor.

Eğitim programı hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.