30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Powership Nedir? Ne Anlama Gelir? Nasıl Çalışır?

Powership Nedir? Ne Anlama Gelmektedir.

Powership gemi ya da platform üstüne kurulan tamamiyle entegre yüzer enerji santralleri anlamına gelmektedir. Powership’ler Herhangi bir kurulum riski olmaksızın, yerleşik yüksek voltajlı trafolarından aktarım şebekelerine direkt olarak elektrik sağlamaya hazır, hızlı bir güç kaynağı hizmetidir.

Powership® aynı zamanda bu sektörde dünya devlerinden olan Karadeniz Holding A.Ş.’nin tescilli markası’dır. Karadeniz Enerji Powershipleri Türkiye ve Dünyada etkin olarak kullanmaktadır.

Powership Nasıl çalışır?

Karpowership, Powership® filosunu tasarlayan, sahip olan ve aynı zamanda işleten dünyadaki ilk şirkettir. Powership Filosu, çift yakıt elektrik motoru teknolojisiyle tasarlanarak inşa edilmiş ve kombine çevrim gaz tribünleriyle verimliliği maksimuma çıkaracak şekilde faaliyet göstermektedir. Akaryakıt (HFO), Doğal Gaz ve LNG ile çalışabilecek yakıt esnekliğiyle, İşverene yatırım masrafı olmaksızın elektrik üretimini en düşük maliyetle garanti eder. 

Powership ®’lerin kapasiteleri 30 ile 620 MW arasında değişmektedir. HFO, doğal gaz ve LNG olmak üzere farklı yakıt türlerini kullanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.