30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Polat Enerji A.Ş., TEİD’in Üyeleri Arasına Katıldı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Türkiye’nin rüzgar enerjisi alanında en büyük yatırımcılarından biri olan Polat Enerji A.Ş., Etik ve İtibar Derneği’nin üyeleri arasına katıldı.

Türkiye’nin rüzgar enerjisi alanında en büyük yatırımcılarından biri olan Polat Enerji A.Ş., Etik ve İtibar Derneği’nin (TEİD) üyeleri arasına katıldı. Etik ve İtibar Derneği Başkanı Asım Barlın, Türkiye’nin rüzgar enerjisi alanında en büyük yatırımcısı olan Polat Enerji’nin Etik ve İtibar Derneği üyeleri arasına katılmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

İş dünyasının yoğun desteğini alarak hızla büyüdüklerine değinen Barlın:

“Günümüzde şirketler sadece çalışanları ve hissedarlarını değil içinde bulundukları ekonomik ve sosyal çevreyi de etkileyen yapılar haline geldiler. Son yıllarda dünyanın büyük ekonomik merkezlerinde yaşanan iş dünyası odaklı krizlerin, ülkelerin itibarını zedelediğine, güvenli yatırım ortamının oluşmasını engellediğine, ülkeleri hatta bölgeleri istikrardan uzaklaştırdığına tanık olduk. Yakın ve uzak çevresi üzerinde bu kadar büyük etkiye sahip olan şirketlerin etik olması tüm toplumun faydasına bir hareketin başlangıç noktası olmalı diye yola çıktık. TEİD’in amacı, sadece şirketlerin değil sektörlerin ve ekonomik düzenin tamamının etik değerler üstünde yükselmesine araç olabilmektir.” 

diyerek TEİD’in bugün itibari ile 140 üyeye ulaşmış olduğunun altını çizdi.

TEİD Hakkında:

İş etiği ilke ve politikalarının anlaşılması, benimsenmesi, yaygınlaştırılması ve şirketlerin yazılı kültürünün temel taşı haline gelmesi için kılavuzluk eden ve referans merkezi olmak amacıyla faaliyet gösteren TEİD, Türkiye ekonomisi ve iş dünyasının, dünyanın en itibarlı 30 ülkesi arasına girmesine ortam yaratmak amacıyla faaliyet gösteriyor. İş etiğinin şirketlerin yazılı kültürünün bir parçası haline getirmek misyonu ile 2010 yılında kurulan Etik ve İtibar Derneği TEİD’in, Türkiye GSMH’nın yüzde 15’ini oluşturan ve 200.000’in üzerinde çalışan istihdam eden Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının da aralarında olduğu 140’a yakın üyesi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir