Pointek Enerji  Güç elektroniği ve yenilenebilir enerji sistemleri konusunda yetkin Ar-Ge kadrosuyla Türkiye’nin öncü şirketlerinden birisi olarak hizmet vermek hedefiyle yola çıkan firmamız, “En ekonomik bileşen ve fonksiyonlarla donatılmış ürünleri/çözümleri, özgün katkılarla en yeni teknolojileri kullanarak sunmak” vizyonunu benimsedi.

Pointek Enerji Bu vizyon, firmamızın kısa vadede yurtiçi pazarda dünya markası yabancı ürünlere alternatif oluşturmasına, uzun vadede ise geliştirdiği ürünleri global pazara taşıyarak, proje ve çözüm sağlayıcı şirketler için tercih edilen marka haline gelmesine hizmet edecektir.

Hem kendi “Pointek” markalı hem de tasarım desteği sunduğumuz iş ortaklarımız için geliştirdiğimiz ürünlerimizin ortak özelliği, dünyada örnekleri olmasına rağmen, tamamıyla yerli imkanlarla Türkiye’de ilk defa tasarlanıyor ve üretiliyor olmasıdır. Teknolojik yenilikler içeren yazılım ve donanım mimarisinin, fiyat-kalite etkenleri de dikkate alınarak yerli tasarım ve üretimle desteklenmesi, iç pazarda rekabetçi bir ürünün sunulmasını sağlamıştır. Ayrıca, yine iç imkanlarla daha geliştirme aşamasında paralel süreçlerle yürütülerek oluşturulan hızlı müdahale yeteneğine sahip yaygın teknik destek ağı, ürünün iç pazarda markalaşarak daha çabuk olgunlaşmasını sağlamıştır. Başarılı saha performansı ve pozitif geri dönüşlerle desteklenecek bu olgunlaşma süreci yakın zamanda dış pazarlara açılma fırsatı doğuracaktır.

Pointek Enerji Adres:  Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya Plaza1 Kat:5 34756 Ataşehir/İSTANBUL
Pointek Enerji Telefon:  0216 4567940
Pointek Enerji Web Adresi:  www.pointek.com.tr
Pointek Enerji e-mail: info@pointek.com.tr 
Pointek Enerji Fax: 0216 4567962