Petrol Sektöründe Bakım Maliyetlerini Düşürmek için  GREEN Chemicals A.Ş., gerek ham petrolün çıkarıldığı petrol sahalarında, gerekse işlendiği rafinelerde kullanılan kimyasal ürünleri, yabancı mühendis ve doktoralı ekibin de dahil olduğu 22 kişilik Ar-Ge takımı ile formüle ediyor.

Gebze’de 12 bin metrekarelik alana kurulu son teknolojiyle donatılan tesislerinde üretimini gerçekleştirdiği ürün gruplarından, yerli ve yabancı müşterilerine sunduğu OIL-Treat® ürünleriyle petrol ve gaz endüstrinde fark yaratarak, aynı zamanda ülke ekonomisine de katma değer sağlıyor.

Petrol Sektörünün Üretim Performansları Yükseldi

Ürettiği yeni kimyevi ürünlerle farklı sektörlere katkı yapan GREEN Chemicals A.Ş.’nin Oil & Gas Teknoloji birimi, ham petrolün offshore – onshore petrol platformlarından ilk çıkarım aşamasında karşılaşılan problemlerin giderilmesini ve gerekli olduğu takdirde proseste iyileştirme yapılmasını OIL-Treat® ürün grubu ile sağlıyor. Safsızlıklardan arındırılan ham petrol, belli bir sıcaklığa ulaştıktan sonra kaynama noktası farklılığına göre uçak yakıtı, benzin, fuel oil vb. farklı ürünlere ayrılıyor. Konuyla ilgili olarak konuşan GREEN Chemicals Genel Müdür Yardımcısı Cengiz AY, bu ürün gruplarıyla birlikte, rafinerilerde ve ham petrolün çıkarılma aşamasında, ekipman performanslarının yükseldiğini, bu sayede bakım maliyetlerinin azaldığını ve enerji tasarrufu sağlandığını belirtti.

Dev Enerji Hatları İçin Hayati Önem Taşıyor

GREEN Chemicals’ın teknoloji biriminde; 30 yılı aşkın saha tecrübesine sahip Proses ve Ar & Ge mühendislerinden oluşan çalışanların yaptığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkan OIL-Treat® ürün gamı, ham petrol üreticileri, rafineri ve petrokimya tesislerinin mutlak tedariki haline geldi. Dev üretim hatlarında, tanklarda, boru hatlarında, petrol arıtma ve petrokimya tesislerinde gaz ve sıvı ayrımını kolaylaştıran, zararlı asitleri saflaştırarak korozyonu önleyen ürün grubu sayesinde, ısı değiştiriciler, makine ve ekipmanlar da korunmuş oluyor. Proseslerin sürekli geliştirilmesini hedefleyen müşterilerin beklentilerini tam anlamıyla karşılayan OIL-Treat® serisi, GREEN Chemicals tarafından Macaristan ve İran başta olmak üzere, Avrupa ve Ortadoğu’da birçok ülkeye ihraç ediliyor.

Firma Hakkında  
GREEN Chemicals A.Ş, 20 yılı aşkın süredir suyun oluşturabileceği tüm risklere karşı araştırma ve geliştirme ekibiyle, Gebze’de 12 bin metrekare alana kurulu son teknoloji üretim tesisleri, geniş kimyasal şartlandırma ürün çeşitleriyle jeotermal enerji sektörüne de hizmet veriyor.