30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Petrol Piyasası’nda Yeni Düzenlemeler Yapıldı

ANKARA (Enerji Portalı) – EPDK tarafından Petrol Piyasası’ndaki denetimlerde takip edilecek usul ve esaslar hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapıldı.

Resmi Gazete’nin bugün yayımlanan karara göre “Petrol Piyasasında Yapılacak Denetimler İle Ön Araştırma ve Soruşturmalarda Takip Edilecek Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yürürlüğe girdi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nun hazırladığı yeni yönetmeliğe göre, Lisans sahibi kişiler hakkında Kanuna, ikincil mevzuata, lisans hükümlerine veya Kurul kararlarına aykırı davranılması halinde; Kurul tarafından belirlenen niteliği itibarıyla düzeltme imkânı olan fiiller için ilgilisine Kurum veya Kurumca yetkilendirilen kuruluşlar tarafından, otuz gün içerisinde aykırılığın giderilmesi ve/veya tekrar edilmemesi, aksi halde hakkında geçici durdurma yapılabileceği ihtar edilir ve durum tutanakla veya yazılı olarak kayıt altına alınacak.

İlgili yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz

Petrol Piyasası, Resmi Gazete Sayısı_30808 için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/06/Petrol-Piyasası-Resmi-Gazete-Sayısı_30808.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.