30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Petrol Ofisi İki Yeni Ürün Geliştirdi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Türkiye ve bölgesinin alanındaki en gelişmiş teknoloji merkezlerinden biri olan Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM, Maxima Hybrid 0W–20 ve Hydro Tech HVI-E isimli iki yeni ürün geliştirdiğini açıkladı.

Türkiye ve bölgesinin alanındaki en gelişmiş teknoloji merkezi konumundaki Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM), geliştirdiği 350’nin üzerinde ürün çeşitliliği ile otomotivden sanayiye ülkenin tüm madeni yağ ihtiyacına tek çatı altında ideal çözümler sunmayı hedefliyor.

“Maxima Hybrid 0W–20, motor ömrünü uzatıyor, performansı optimize ediyor yağı ve önceki nesillere oranla %3’e kadar yakıt tasarrufu sağlıyor.”

Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın POTEM’de geliştirdiği son ürünlerden biri olan Maxima Hybrid 0W–20, üresel sürdürülebilir çevre politikaları kapsamında hibrit araçlarda ve start/stop teknolojisinde kullanılmak üzere geliştirildiği bildirildi.  ACEA A5/B5 performans seviyesinde Türkiye’de ilk kez üretilen ileri teknolojili bu yağın, motor ömrünü uzatığı, performansı optimize ediyor yağı ve önceki nesillere oranla %3’e kadar yakıt tasarrufu sağladığı ifade ediliyor.

“Hydro Tech HVI-E’nin, muadillerine oranla daha uzun ömürlü olması ve operasyonel maliyetleri düşürmesinin yanı sıra endüstriyel hidrolik uygulamalarda %10’lara ulaşan enerji tasarrufu sağlıyor.”

POTEM’in geliştirdiği bir diğer ileri teknolojili ürün ise yeni nesil hidrolik sistem yağı Hydro Tech HVI-E oldu. Petrol Ofisi Hydro Tech HVI-E’nin, muadillerine oranla daha uzun ömürlü olması ve operasyonel maliyetleri düşürmesinin yanı sıra endüstriyel hidrolik uygulamalarda %10’lara ulaşan enerji tasarrufu sağladığı ifade ediliyor. İş makinalarında ise bu oran %10’un da üzerine çıktığı belirtiliyor.

POTEM’in gelişmiş teknolojik olanakları dahilinde yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen Maxima Hybrid 0W–20 ile ilgili Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu:

Maxima Hybrid 0W–20, hibrit sistemdeki kompleks egzoz emisyon sistemleriyle uyumlu düşük kül teknolojisine sahip, başta start-stop teknolojisi olmak üzere anlık yağlama ihtiyacına hızla cevap veriyor, düşük viskozitesi ile sürtünme kayıplarını azaltarak, performansı maksimize ediyor, yakıt tasarrufu sağlıyor, motoru en etkin şekilde koruyor. Uzun ömrü ile maliyetleri düşüren Maxima Hybrid 0W–20, motor performansına katkısına karşın, yakıt tasarrufu da sunuyor. Maxima Hybrid 0W–20, standart motor yağlarına kıyasla %3 daha düşük sarfiyat ile yakıt ekonomisi sağlıyor. POTEM’de geliştirilen alanındaki en gelişmiş ürün niteliğindeki tam sentetik motor yağı Maxima Hybrid 0W–20, performans seviyesi ile sınıfının en üst seviyesinde bulunuyor. İki kata kadar daha hızlı akışkanlık gücü, – 40 dereceye kadar pompalanabilme yeteneği, 150 derecede dahi kopmayan yağ filmi gibi üstün nitelikleri ile aşırı sıcak ve soğukta maksimum aşınma koruması sağlayan bu ileri teknolojiye sahip ürünümüzün seri üretimine başladık, bir ay içinde satışa sunuyoruz.” diye bilgi verdi.

Hydro Tech HVI-E ile ilgili ise:

“Türkiye’nin farklı alanlardaki önemli üreticileri ile yaptığımız reel sektör testlerinden elde ettiğimiz sonuçlara göre; yeni nesil Petrol Ofisi Hydro Tech HVI-E, konvansiyonel hidrolik yağlara göre çok önemli avantajlar sağlıyor. Muadillerinden çok daha uzun ömürlü olan yeni nesil Hidrolik Sistem Yağı, operasyonel maliyetleri düşürüyor, kullanıldığı hidrolik pompaların verimini arttırıyor. Bununla birlikte Petrol Ofisi yeni nesil Hidrolik Sistem Yağı, enerji alanında da çok önemli bir tasarruf sağlıyor. Ürünümüz, yüksek verimli yeni nesil hidrolik pompalarda %10’a kadar ulaşan bir enerji tasarrufu sağlıyor. Başta iş makinaları olmak üzere farklı bazı kullanım alanlarında ise sağlanan tasarruf oranı %10’un da üzerine çıkıyor. Tüm bu üstün nitelikleri ve avantajı ile Petrol Ofisi yeni nesil hidrolik sistem yağının, sınıfında Türkiye’de yeni bir döneme öncülük edeceğini şimdiden söyleyebiliriz.” şeklinde bilgi verdi.

 “e-POwer ile elektrikli ve hibrit araçları hava saati, su pompasının yanında değil, prestijli, özel ve özgün bir kanopi altına taşıdık.”

Petrol Ofisi’nin Türkiye’de elektrikli ve hibrit araçların gelişimini desteklediğine değinen Sezgin Gürsu, “Sürdürülebilir çevre politikaları doğrultusunda elektrikli ve hibrit araçlar, gelecek için doğru, ancak üzerinde daha çalışılması, geliştirilmesi gereken bir konu. Bu gelişimin sağlanması için de öncelikle kullanımlarının desteklenmesi şart. İkmal ağını kurgulamazsanız, kısıtlı menzilleri nedeniyle bu araçların kullanımı da ileriye gitmiyor. Biz de otomotiv yakıtlarında Türkiye’nin geleneksel lideri, öncüsü olarak; elektrikli ve hibrit araçların bu sorununun çözümü için yatırım yapmış ve bir ilki gerçekleştirerek e-POwer’ı geliştirmiştik. e-POwer’ı tasarımından, yapısına kadar tamamen özel, özgün bir marka olarak oluşturarak, tamamen Türkiye’de ürettik. e-POwer ile elektrikli ve hibrit araçları hava saati, su pompasının yanında değil, prestijli, özel ve özgün bir kanopi altına taşıdık. İlk e-POwer’ı, 2017 yılı sonunda Osmangazi Köprüsü girişindeki istasyonumuzda açtık. Petrol Ofisi açısından ticari bir getirisi olmayan ve tamamen liderlik vasfımızın getirdiği sorumluluk duygumuzla yaptığımız e-POwer yatırımlarımızda, bir yıl içinde sayımızı 10 adete çıkardık.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.