30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Petrol Fiyatlarını Tahmin Etmek Zor Ama 50 İla 65 Dolar Arasında Planlıyoruz”

İSTANBUL (Enerji Portalı) – BP Üst Düzey Yöneticisi Bob Dudley, verdiği bir demeçte, petrol piyasası koşullarının önümüzdeki aylarda iyileşmesi gerektiğini belirtti.

BP Üst Düzey Yöneticisi Bob Dudley, OPEC görüşmeleri, Venezuela krizi ve İran yaptırımlarının gündemde olduğu bir ortamda petrol piyasası koşullarının önümüzdeki aylarda iyileşmesi gerektiğini belirterek, “Petrol fiyatlarını tahmin etmek zor ama BP’yi 50 ila 65 $ arasında planlıyoruz.” dedi.

OPEC ve Rusya dahil müttefik üreticileri, küresel bir arz artışını önlemek için Ocak ayının başından itibaren üretim kesintisi yapma konusunda anlaştılar.

Ortadoğu egemen olan grup, petrol fiyatlarında cezai bir düşüşün sona ermesi için Ocak 2017’de Rusya ve diğer bazı ülkelerle ortak olarak arzın kapatılmasına başladı.

Diğer yandan, dün Brent petrolün varili 62,04 dolardan, Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili de 53,59 dolardan işlem gördü.

Uzmanlar tarafından ABD’nin Venezuela’ya uyguladığı yaptırımlar ve Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün üretim kesintisi fiyatların 62 dolar bandının altına inmesini önlediği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.