30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Petkim, tahvil ihracı için Goldman Sachs International ve JP Morgan Securities Plc’ye yetki verdi.

Petkim, yurt dışından tahvil ihracına istinaden Goldman Sachs International ve JP Morgan Securities Plc’ye yetki verdiğini KAP’ta açıkladı.

Petkim’den KAP’ta gerçekleştirilen açıklamada SPK’nın onay verdiği, yurt dışından 500 milyon dolara kadar tahvil ihracıyla ilgili Goldman Sachs International ve JP Morgan Securities Plc’ye yetki verildiği KAP’ta kamuoyuna duyuruldu.

Açıklamada, 15 Ocak 2018 tarihinden başlamak üzere şirketin üst düzey yöneticilerinin, arzı ve satışı Rule 144 A kuralına ve Regulation S’e göre olması ve İrlanda Borsasında kote edilmesi planlanan tahvillerin ihracı ile ilgili olarak yetkili bankalarca Birleşik Krallıklar ve ABD’de organize edilen bir dizi yatırımcı toplantısına katılacağı kaydedildi.

Özet Bilgi Yurt Dışında Borçlanma Aracı İhracı – Roadshow
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır
Yetkili Organ Karar Tarihi 27.10.2017
İhraç Tavanı Tutarı 500.000.000
Para Birimi USD
İhraç Tavanı Kıymet Türü Borçlanma Aracı
Satış Türü Yurtdışı Satış
Yurt İçi / Yurt Dışı Yurt Dışı
SPK Başvuru Tarihi 20.11.2017
SPK Başvuru Sonucu ONAY
SPK Onay Tarihi 22.12.2017
İhraç Tavanı Son Geçerlilik Tarihi 22.12.2018
Ek Açıklamalar
İlgi: 04.01.2018 tarihli Özel Durum Açıklamamız.

4 Ocak 2018 tarihli özel durum açıklamamızda belirttiğimiz üzere, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), onay tarihinden itibaren 1 yıl geçerli olmak üzere, şartları, piyasa koşullarına göre fiyatlama tarihinde belirlenecek şekilde bir veya daha fazla seferde, 500 milyon ABD Doları’na kadar yurtdışında tahvil ihracına onay vermişti.

Bu kapsamda, söz konusu tahvil ihracı için Goldman Sachs International ve JP Morgan Securities Plc’ye yetki verilmiştir.

15 Ocak 2018 tarihinden başlamak üzere Şirketimizin üst düzey yöneticileri, arzı ve satışı Rule 144 A kuralına ve Regulation S’e göre olması ve İrlanda Borsasında kote edilmesi planlanan tahvillerin ihracı ile ilgili olarak yetkili bankalarca Birleşik Krallıklar ve Amerika Birleşik Devletlerinde organize edilen bir dizi yatırımcı toplantısına katılacaktır.

Konuyla ilgili gelişmeler kamunun bilgisine sunulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.