30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Panasonic, Tesla’nın Lityum Pillerini Çin’de Üretmeyi Planladıklarını Açıkladı

Tesla’nın pilleri yakında Çin’de üretilebilir. Şirketin 2018 mali yılı sonuçlarına açıkladıkları bir konferansta Panasonic CEO’su Kazuhiro Tsuga tarafından bu açıklama yapıldı.

Panasonic, Çin’de Tesla ile ortaklaşa bir lityum-iyon pili üretmeye başlayacak gibi görünüyor. Reuters’in haberine göre, şirket CEO’su Kazuhiro Tsuga’dan, Perşembe günü yapılan 2018 mali sonuçlarını açıkladıkları bir konferans da bu açıklamayı yaptı.

Bununla birlikte, fabrikanın büyüklüğü veya proje için gereken yatırım miktarı hakkında ayrıntılı bilgi verilmedi.

Bu yılın başlarında Panasonic, Tesla’nın enerji depolama ürünleri ve ABD’deki Nevada eyaletindeki elektrikli araçlar için lityum iyon pilleri üretmeye başladı. İki şirket de Buffalo, New York’taki intrinsik ince tabaka (HIT) güneş pilleri ile heterojunction üretim üzerinde işbirliği yaptı.

Bununla birlikte, grubun güneş enerjisi projeleri içerisinde, geçen yılki düşük kârlı bölümler arasında listelenmişti, ancak pil depolama ve güneşin yer aldığı Eco Solutions segmenti gelirleri ve karları biraz arttı. Eco Solutions segmenti, satışlarda% 4,5 artışla 1.623.5 milyar JPY seviyesinde kaydedildi.

Özellikle, Panasonic’in Hindistan, Türkiye ve Vietnam’daki elektrik inşaat malzemeleri ticareti, Japonya’daki su ile ilgili ürünler, Çin’deki ısı değiştirici havalandırma üniteleri ve elektrik yapı malzemeleri projeleri olumlu sonuçlara katkıda bulunmuştur.

Güneş enerjisi konusunda ise Panasonic, finansal tablolarında konvansiyonel modül satışlarına ek olarak tek tek hücreler satmaya başladığını ve modül üretimini Shiga tesisinde kurgulamak da dahil olmak üzere modül üretim yapısını gözden geçirdiğini söyledi. Shiga’daki operasyonların bu yılın ilk çeyreğinin sonuna kadar kapatılması bekleniyordu. Bu yılın başlarında, Panasonic ABD’nin Oregon eyaletinde bir fabrikada silikon üretimini durdurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir