30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Özbekistan’ın Doğal Gaz Hedeflerine EPDK’dan Destek!

ANKARA (Enerji Portalı) – Özbekistan Enerji Bakan Yardımcısı Rakhmatullaevich, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’na ziyarette bulundu.

Ziyaret kapsamında EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile bir araya gelen Özbekistan Enerji Bakan Yardımcısı Rakhmatullaevich, Özbekistan doğal gaz piyasasını yapılandırmak için başlattıkları reform çalışmaları kapsamında bilgi verdi. Doğal gaz piyasalarını serbestleştirmeyi ve rekabetçi bir piyasa yapısı kurmayı hedeflediklerini belirten Rakhmatullaevich Türkiye’nin bu alanda yaklaşık 20 yılda edindiği tecrübelerden yararlanmanın ülkelerinin enerji dönüşümü hızlandırmak bakımından çok önemli olduğunu vurguladı.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, karşılıklı manevi değerleri paylaştığımız kardeş ülke Özbekistan’ın doğal gaz piyasasında hedeflediği dönüşüme destek vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Ziyaret kapsamında gerçekleşen heyetler arası görüşmede EPDK Doğal Gaz Piyasası Dairesi Başkanlığı ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından Türkiye’nin doğal gaz piyasasının gelişimi, yapısı ve işleyişi ile ilgili sunumlar yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.