30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Otomotiv Devi Rolls-Royce Enerji Depolama için Superdielectrics ile Anlaşma İmzaladı

Otomotiv sektörü kendi içinde tekrar bir devrim yaşıyor. Bir taraftan otonom sürüş ile ilgili gelişmeler yaanırken öte yandan fosil yakıt kullanımından tamamen elektrikli araçlara yönelik yatırım ve Ar-GE çalışmaları Hız Kazanmış durumda. Rolls-Royce’da Superdielectrics ile yüksek enerji depolama anlaşması imzalayarak bu yönde çalışmalarına hız verdi.

Aslında Otomobil sevenler Rolls-Royce’u şık pahalı ve Lüks otomotiv sektöründen tanısalarda Rolls-Royce Havacılık, mühendislik ve savunma sektörlerinde de faaliyet gösteriyor.  Rolls-Royce, Superdielectrics ile anlaşma imzaladı. Bu Anlaşma doğrultusunda  Bristol ve Surrey Üniversitelerinden araştırmacılarla da birlikte çalışılacak. Çalışmaların temeli ise daha çok enerjiyi daha küçük bir alanda, güvenli ve etkin şekilde depolamak üzerine anlaşılmış. Elektrik depolayan kapasitörlerin, elektrik depolama kapasitelerini artırmak için ar-ge çalışmaları yürütülecek. Ayrıca hidrofolik malzemeler üzerine de geliştirme çalışmaları yürütülecek.

Rolls-Royce, Merkezi Teknoloji Direktörü Dr Dave Smith: “Elektrifikasyonun önümüzdeki yıllarda piyasalarımızın çoğunda giderek daha önemli bir rol oynayacağına ve sağlayabileceğimiz elektrik enerjisi depolama için potansiyel yeni teknolojiler üzerinde ortaklarla çalışacağımıza inanıyoruz. Rolls-Royce yeni gelişmelerden yararlanmak için iyi konumlandırılmış” açıklamasında bulundu. techinside.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.