30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Otomobil Devi Belçika’daki Fabrikasına Güneş Enerjisi Kurdu

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Küresel üretim operasyonlarından kaynaklanan sera gazı salınımını 2025 yılına kadar sıfırlamayı hedefleyen otomobil devi Volvo, Belçika’nın Gent şehrindeki fabrikasına 15 bin güneş paneli kurdu.

Şirketten yapılan duyuruda, Gent tesisinin güç tüketiminin yaklaşık yüzde 11’ini tedarik etmek için rüzgar enerjisinden yararlanıldığı belirtilerek, 2016 yılında kurulan ısıtma sisteminin de karbon emisyonlarını yüzde 40 oranında azalttığı kaydedildi.

Volvo Cars Üretim ve Lojistik Sorumlusu Javier Varela, “Gent’te kurduğumuz güneş panelleri, çevresel ayak izimizi en aza indirmeye yönelik çabalarımıza katkıda bulunuyor.” ifadesini kullandı.

Varela, “Faaliyetlerimiz arasında mümkün olan en düşük karbon ayak izini hedefleyerek, enerji verimliliğinin artırılması ve yenilenebilir kaynakların mümkün olan en yüksek kullanımı ile tedarik zincirimizde sürekli bir odak noktamız var.” diye ekledi.

Yenilenebilir enerji kaynakları, 2008’den bu yana Volvo Cars’ın Avrupa tesislerinde elektriği sağlıyor.

Şirket, küresel üretim faaliyetlerinden kaynaklanan sera gazı salınımlarını 2025’e kadar sıfırlamayı ve üretimde tamamen elektrikli modellere geçeceğini açıklamıştı.

İlişkili Konular

Facebook, Singapur’daki Operasyonlarını Temiz Enerjiyle Yürütecek

Japon Finans Şirketi Yeni GES İnşaatına Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.