30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Ordu, Su ve Güneşten Elektrik Üretmeye Hazırlanıyor

ORDU (Enerji Portalı) – Ordu Büyükşehir Belediyesi, kendi enerjisini kendi imkanlarıyla üretmek için çalışmalarına devam ediyor.

Kendi kaynaklarıyla üretim yapmayı amaç edinen Ordu Belediyesi, akan su kaynaklarını enerjiye dönüştürme çalışmalarının arından şimdi de güneş enerjisi ile de elektrik üretimi yapmak için çalışmalar başlattı.

“İşletme maliyetlerimizi azaltmak için arıtma tesislerimizin üzerine güneş santralleri kuracağız.”

Ordu’nun daha az maliyet ile enerji üretileceğini dile getiren Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Almanya bizden az güneş görürken, bizden fazla güneşten istifade ediyor. Biz de ihtiyacımız olan elektriği güneşten elde etmeye çalışacağız. Ordu, yıl içinde Kuzey ve Orta Avrupa’dan 5 kat daha fazla güneşi görüyor.

İşletme maliyetlerimizi azaltmak için arıtma tesislerimizin üzerine güneş santralleri kuracağız. Ayrıca, bölgemizin kazanç kapısı olan fındık için de güneşi kullanmanın yollarını arıyoruz. Bu kapsam da fındık kurutma ve işlemede güneş enerjisinin kullanımı yönünde çalışmalar ekiplerimiz tarafından başlatılmış durumda.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler

Böylelikle, halkımıza daha uygun maliyetle hizmet üretmiş olacağız. Gelişmiş ülkelerdeki gibi Ordu’da da ağırlığımızı temiz ve sürdürülebilir kaynaklara yöneltmek olacak. Sonunda kazanan şehrimiz ve ülkemiz olacak.” şeklinde konuştu.

Diğer yandan, Başkan Güler’in sosyal medya hesabından “Ordu İçin Hazırlamış Olduğum Süper Bir Projem Var” sloganı ile başlattığı proje çağrısına büyük destek geldi. Başkanın bu çağrısına 608 başvuru yapıldı.

“Fikirler ve projeler bizim için önemlidir.”

Yapılan proje çağrısının vatandaşlarca olumlu karşılandığını vurgulayan Başkan Güler projeyle ilgili düşünceleri şu şekilde aktardı:

“Kendilerine gelen her proje, alanında uzman ekiplerimiz tarafından titizlikle inceleniyor. Amacımız yaptığımız ve yapacağımız her çalışmamıza hemşerilerimizi de dâhil etmek.

Ordu için yapacağımız her çalışmaya hemşerilerimizi dâhil etmeye çalışıyoruz. Her projemizde onların fikirlerini ve önerilerini almaya özen gösteriyoruz. Bu kapsamda bizim düşünemediğimiz ama hemşerilerimizin bu da olabilirdi diyeceği her fikre sonuna kadar açığız. Fikirler ve projeler bizim için önemlidir.”

608 proje yarın değerlendirmeye alınacak

608 proje sahibinin 2 Ekim Çarşamba günü (yarın) saat 13:00’da yapılacak toplantıya davet edildiğini söyleyen Başkan Güler, “Öncelikle başlattığımız projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kısa süre içinde bizlere ulaşan 608 proje ekiplerimiz tarafından titizlikle incelendi. Şimdi bizimle projesini ve fikrini paylaşan arkadaşlarımızla neler yapabileceğimizi konuşma zamanı. Bunun için bize projesini ve fikrini gönderen tüm hemşerilerimizi e-postalarını kontrol etmeye davet ediyorum.” diye belirtti.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.