30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Ordu Büyükşehir Belediyesi, Otogar’a Çatı Üstü GES Kuruyor!

ORDU (Enerji Portalı) – Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde “Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminali” inşaatında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde “Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminali” inşaatında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Toplam 3 bin 177 metrekarelik alan üzerine inşa edilen projede 8 adet kırsal terminal park alanı (ilçe minibüsü), 28 adet otobüs park alanı (şehirlerarası), 67 adet minibüs park alanı, 16 adet midibüs park alanı, 90 araçlık kapalı otopark, 54 araçlık açık otopark, 28 adet peron, 20 adet firma odası yer alacak. Projenin hayata geçmesiyle kent merkezinde günlük trafik yoğunluğuazaltılırken, şehirlerarası ulaşımda da modern bir tesis hayata geçecek

İnşaat hakkında bilgilendirme yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, standardı yüksek bir bina inşa edildiğini belirterek, terminal binasının çelik konstrüksiyon ve dış cephe giydirme imalatlarının tamamlandığını, bina içerisindeki çalışmaların ise devam ettiğini söyledi.

Otogarın çatısına güneş enerjisi projesi uygulanacak…

Projenin kısa sürede tamamlanacağını da belirten Başkan Engin Tekintaş şunları kaydetti:

“Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminali inşaatında ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Projenin çelik imalatları ve dış cephe giydirme cam imalatları tamamlandı. Binanın alt yapısını oluşturan kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hattı ile çevre duvarı imalatı, otopark, taksi durağı ve giriş takı çelik imalatları da tamamlandı. Trafo binası ve su deposunun kaba imalatları da tamamlanırken bir yandan da binanın iç kesimlerin de bölme duvar imalatları ve çatıda güneş enerjisi sistemine ait ankraj çalışmaları devam ediyor. Modern ve özel bir otogar ortaya çıkıyor. Kısa sürede çalışmaları tamamlayıp projeyi hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.