30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


OPEC: “2019’da Petrol Talebi Büyümesi Düşecek”

AVUSTURYA (Enerji Portalı) – OPEC Aylık olarak yayınladığı Petrol Piyasası raporunda, petrol talebi büyüme tahminlerini daha da düşürdü. Geçen ay yayınlanan raporda da küresel petrol talebi büyümesinin yavaşlayacağı öngörüsünde bulunmuştu.

OPEC Aylık Petrol Piyasası Raporu dünya petrol piyasalarını etkileyen önemli olayları kapsıyor. Aynı zamanda petrol piyasaları ile ilgili gelecekte gerçekleşecek gelişmelerle ilgili öngörüler sunuyor. Rapor, dünyadaki arz, talep gibi dengeleri oluşturan ve petrol piyasalarını etkisi altına alan anahtar gelişmelerin detaylı analizini sunması yönüyle önem taşıyor.

OPEC, Petrol Piyasası raporunda petrol talebi büyüme tahminlerini daha da düşürdü. Aylık petrol piyasası raporunda, bu yıl dünya petrol talebinin, geçen ayki tahmininden 80,000 v/g seviyesinden daha az olmasıyla, günde 1,54 milyon varil artacağı öngörüldü.

2019’da petrol talebi büyümesi düşecek

OPEC’in hazırladığı rapordaki veriler incelendiğinde petrol talebi büyümesinin düşüşü dikkatleri çekiyor. Rapora göre, 2019 yılında petrol talebi, geçen ayın tahminine göre 50.000 v/g daha az artarak, 1,36 milyon v/g’ye ulaşacak. Geçen ayki rapora göre küresel petrol talebi büyümesi, 2019’da önceki tahminlerden 20 bin varil düşüşle günde 1.41 milyon varil seviyesine yavaşlaması bekleniyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.