30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Offshore RES İle İngiltere’de Her Eve Enerji Sağlanacak

İNGİLTERE (Enerji Portalı) – İngiltere, açık deniz (Offshore) rüzgar çiftliklerinin 2030 yılına kadarher eve enerji sağlamak için yeterli elektrik üretecek

Muhafazakar parti konferansında konuşan Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, açık deniz (Offshore) rüzgar çiftliklerinin 2030 yılına kadar Birleşik Krallık’taki her eve enerji sağlamak için yeterli elektrik üreteceğini taahhüt etti. Ayrıca Başbakan Johnson, ülkeye yardımcı olacak türbinler inşa etmek için liman ve fabrikalarda 160 milyon sterlinlik iyileştirmeler yapılacağını duyurdu.

Bununla birlikte, öngörülen 40 GW açık deniz rüzgar üretimine kadar ölçeklendirmek, yaklaşık 50 milyar sterlinlik yatırım gerektirecek. Bunun için de İngiltere’nin net sıfır emisyon yolculuğuna hidrojeni dahil etmesi gerekecek. 

Birleşik Krallık'ın Temiz Enerji Devrimini Desteklemek İçin Hidrojene İhtiyacı Var

Johnson‘un planı, hidrojen yakıtlı kamyonlar, trenler ve uçaklar, evlerini güçlendirme ve karbon yakalama ve depolama teknolojisi üzerine daha fazla para harcamak üzerine kurulu. Ayrıca daha uzun vadeli hedefleri de, Birleşik Krallık’ta hidrojenin bir güç kaynağı olarak kullanımını diğer sektörlere de yaymayı içeriyor. Bunun nedeni, rüzgar enerjisine ve fosil yakıtlardan uzaklaşmanın o kadar basit olmamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.