30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


OEDAŞ’tan Bağlantı Süreçlerini Hızlandıran Çözüm: PWIRE

İSTANBUL (Enerji Portalı) – PWIRE sayesinde beş iş gününü bulabilen onay işlemleri online yapılması halinde aynı gün içerisinde tamamlanacak.

Dijitalleşen Osmangazi EDAŞ (OEDAŞ) hayata geçirilen teknolojik altyapı sistemi PWIRE ilekullanıcıların şebeke bağlantısı için yaptığı başvurulardaki onay süreçleri hızlandırdı.

OEDAŞ teknolojik altyapı sistemi PWIRE ile kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek, kesintisiz elektrik hizmeti sunmak ve ihtiyaç duyulan her anda bilgiye erişimi kolaylaştırmayı hedefliyor.

Kullanıcıların şebekeye bağlantısı, sistem kullanım yönetmeliği çerçevesinde yapılırken, ruhsat işlemleri için elektrik mühendisleri ve fen adamları tarafından oluşturulan projeler tesisin güvenli bir şekilde yapılması amacı ile onaya sunuluyor.

Online başvuru da yapılabilecek

Osmangazi EDAŞ süreçlerinde ve onaya sunulan projeler üzerinde yapılan incelemelerde; proje onay, yapı ruhsat ve fiziki bağlantı süreçlerinde geleneksel başvurunun yanı sıra online başvuru ve onay süreçlerine ihtiyaç olduğu görüldü. Bu nedenle Osmangazi EDAŞ, süreçlerin hızlandırılması, paydaşlara verilen hizmet kalitesinin artırılması adına online sistemlere geçerken uygulayıcıları da eğitimlerle destekliyor.

Anlaşma ile otomasyon altyapısının ilk halkası olarak proje hazırlama, online onaya sunma ve e-Onay imkanını sunan yazılımının Osmangazi EDAŞ’ın hizmet verdiği bölgede proje müellifler tarafından kullanılmasının önü açılarak elektrik dağıtım sektöründe önemli bir adım atıldı.

Güvenilir ve Doğa Dostu

Hizmete sunulan bu sistem, proje müelliflerinin ve iş gücünün verimli kullanılması sağlarken yazılım sayesinde çizilen elektrik projeleri yüksek teknik standarda kavuştu.

Sistemin tasarım esnasında bir çok hatayı önlemesi ve kontrollerin online olması ile müelliflerimizin baskı maliyetleri sıfırlanacak, yapılacak kağıt tasarrufu ile doğayı korumaya da önemli katkı sağlanacak.

Normalde beş iş gününü bulabilen onay süreçleri bu sistem sayesinde sadece bir gün içerisinde onaylanıyor.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.