30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


OEDAŞ Sera Gazı Emisyonu Hesaplayan İlk Şirket Oldu!

BURSA (Enerji Portalı) – Osmangazi EDAŞ karbon ayak izini ölçerek elektrik dağıtım sektöründe bir ilke imza attı.

2019’da gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerden kaynaklanan sera gazı emisyonlarını hesaplayan Osmangazi EDAŞ, ISO 14064 Sera Gazı Emisyonu Hesaplama ve Doğrulama Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazanan ilk elektrik dağıtım şirketi oldu.

Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlıyor. OEDAŞ, çevre ve doğal kaynakların korunmasını temel alan çalışmalarını sürdürürken elektrik dağıtım sektöründeki ilklere bir yenisini ekledi.

Sera gazı hesaplayan ilk şirket!

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi akreditasyonunu 2017 yılında alan Osmangazi EDAŞ, ISO 14064 Sera Gazı Emisyonu Hesaplama ve Doğrulama Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandı. Ayrıca Osmangazi EDAŞ, elektrik dağıtım sektöründe sera gazı hesaplayan ve doğrulatan ilk şirket oldu.

İklim krizi ile mücadele amacıyla sera gazı yoğunluk değişimlerinin sınırlandırılması yönünde, çalışan Osmangazi EDAŞ, ­doğru, tutarlı, şeffaf ve sistematik verilerin sağlanmasını hedefledi.

Bu doğrultuda Osmangazi EDAŞ, ­sera gazı emisyonlarının metodolojik olarak belirlenmesi amacıyla:
2019’da yürütülen faaliyetlerinden kaynaklanan doğrudan ve enerji dolaylı sera gazı emisyonlarını hesapladı ve verilerini doğrulattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.